Úvodní stránka>Aktuality>Zimní přípravný zápas žáků U14

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ U14 - FC VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ U14 6:0 (5:0)

Branky: Chytil, Linda, Kyas, Němčík, Dobrý, Vojáček.

Sestava 1.pol.: Vytiska - Němčík, Večerka, Tepera, Lejsal - Linda, Hendrych - Dobrý, Nohava, Kyas - Chytil
Sestava 2.pol.: Vytiska - Dočkal, Stavjaníková, Schönwälder, Jiřík - Linda (52. Hendrych), Kytlica - Hrabal, Nohava (52. Tepera), Vojáček - Válek (60. Němčík)
Trenéři: Mrázek, Linda.

První přípravné utkání se hned v úvodu pyšnilo vysokým tempem a chutí konečně po dlouhém půstu si zase zahrát fotbal. Většinu prvního poločasu chlapci plnili vše, co jsme si řekli a vytvářeli si velké množství šancí. Pouze některé pasáže byly lehkovážné, proto si soupeř také vypracoval některé brankové příležitosti. Ve druhém poločase nastoupila téměř celá nová jedenáctka a pokračovala v náporu a vytváření šancí, ale bohužel byla bezzubá a většina akcí končila před pokutovým územím, přesto i ona  se jedenkrát prosadila. Ke konci zápasu už tempo vysoce upadlo a ze strany SK HS se utkání už jen dohrávalo.

Jak padaly branky: Ve 2. minutě se otočil Kyas na levé straně a poslal kolmou přihrávku na nabíhajícího Chytila, který si nekompromisně se samostatným nájezdem poradil 1:0, Ve 13. minutě vybojovali domácí po represinku míč před pokutovým územím, pak Nohava poslal Lindovi a ten utěšenou ránou pod břevno zvýšil na 2:0, Ve 23. minutě se trefil po křídelní akci Kyas 3:0, Ve 33. minutě po kombinaci ve středu hřiště poslal Linda míč Němčíkovi, který byl z pozice obránce velmi agilní a svůj výkon korunoval gólem na 4:0, Ve 35. minutě se uvolnil na pravé straně Dobrý a křižnou střelou uzavřel poločasové skóre na 5:0, Ve 43. minutě se po ose Linda, Nohava dostal míč k dorážejícímu Vojáčkovi, který do odkryté branky uzavřel výsledek na 6:0.

Hodnocení trenéra: "V prvním poločase krom pár závarů v našem pokutovém území nemám hráčům co vytknout a pokud takto budeme dále pracovat, tak věřím v další velký posun v jarní části soutěže. Druhý poločas byl v defenzivě téměř bezproblémový, ale v útočné fázi po vystřídání Nohavy s Lindou úplně bezzubý. V dalších zápase budeme dále zlepšovat hru s vysokým presinkem a budeme také hledat další alternativy v útočné i obranné fázi. Dnes bylo velkým kladem navýšení konkurence, kdy se utkání zúčastnilo 20 hráčů a ještě minimálně 5 hráčů bylo omluveno. Tento fakt donutí všechny pracovat na 100% nejen v zápasech."