Úvodní stránka>Aktuality>Zasloužená výhra v Otrokovicích

FC VIKTORIA OTROKOVICE - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:0)

Diváků: 360

FC Hlučín: Balážik – Zach (85. Němec), Dekleva, Juráň, Jasenský - Šuranský - Juhás (46. Mlýnek), Zábojník, Vavruša (C), Elšík (46. Foltýn) - Neubert.
Náhradníci: Juřík – Bahounek, Ekow, Křivánek. Trenér: Marek Sedlák.

SK HS Kroměříž: Šustr - Rajnoha, Čep, Budín (11. Strašák), Kašík - Hynčica (72. Stratil), Silnica, Látal, Jeleček (88. Ferko) - Haša, Silný. Náhradník: Svoboda. Trenér: David Klimek.

Vedení SK Hanácká Slavia Kroměříž před utkáním sáhlo k další změně na postu trenéra, kdy po dvoutýdenním provizorním záskoku trenérem U19 Petrem Maléřem, který se po termínované výjimce musel vrátit ke smluvním povinostem v SCM,  tým převzal trenér přípravek U6a7 David Klimek. Tento bývalý hráč Hanácké Slavie tým připravuje a koučuje za podpory A licencovaného trenéra a konzultanta Jaroslava Baďury.

Hanáci se za hodně variabliní a operativní situace dokázali dobře připravit, hodili za hlavu minulý domácí debakl od rezervy Slovácka, zabrali jako pořádný tým a odváží si z půdy Otrokovic cenné a zasloužené tři body. O jedinou branku se postaral v 69. minutě hlavou Roman Haša a rozhodl utkání. Otrokovice měly k dispozici od 79. minuty přesilovku, když byl vyloučen po přísné druhé žluté kartě Jan Silný, ale nevytvořily si žádný větší tlak ani šanci. Radovat se tak mohla početná skupina příznivců Hanáků, která dorazila na venkovní utkání. Snad se příští týden podaří Hanákům zlomit i nezdary z domácích utkání, což by proti lídrovi z Prostějova dvojnásobně potěšilo.

Podrobnější informace z průběhu utkání jsou hodně dobře zpracovány v reportáži na http://www.onlajny.com/match/index/date/2016-04-02/id/171909 (zdroj onlajny.com). Článek na webu soupeře http://www.fcviktoriaotrokovice.cz/?p=5187.

Komentář brankáře Martina Šustra: "Chtěli jsme napravit ostudu z minulého týdne a to se nám dnes povedlo. Trošku jsme upravili rozestavení a hráli více zezadu. Myslím, že nám to vyhovovalo a dařilo se nám soupeře přehrávat. Kluci to výborně odmakali a nepustili Otrokovice do pořádné šance. Dnes jsme vyhráli zaslouženě, máme radost".