Úvodní stránka>Aktuality>Zápas prvního s druhým v Brně-Líšni

SK LÍŠEŇ - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:1 (2:0)

Branky: 28. (vlastní), 40. Přichystal Jakub - 67. Kovář Marián

Rozhodčí: Gasnárek Michal - Nováček Ivo, Kolář JaroslavDelegát: Šoukal Roman.

Diváků: 398

SK Líšeň: Vítek – Bednář, Černín, Hlavica, Zapletal (65. Daněk), Machálek T., Krška (87. Šperka), Fila, Fall (68. Minařík), Demeter, Přichystal. Trenér: Miloslav Machálek.

SK HS Kroměříž: Kofroň (46. Floder) - Prajza (79. Hirsch), Matoušek, Hloch, Jeleček - Motal, Okleštěk - Krhut, Kovář, Mlýnek (56. Marchuk) - Silný. Připraveni Šmerda, Cupák, Dvořák. Trenér: Bronislav Červenka.

V městské části Brno-Líšeň se v sobotu utkal aktuálně tabulku vedoucí domácí celek s druhou Hanáckou Slavií. Zápas se hrál za deštivého počasí a domácí o zisku tří bodů a upevnění vedoucí pozice MSFL rozhodli v první půli. Nejprve si Přichystalův prudký centr ve snaze odvrátit míč před nabíhajícím protihráčem nešťastně srazil hlavou do sítě stoper Matoušek a pět minut před přestávkou zakončil ukázkový brejk domácích aktivní Přichystal, čímž zvyšoval skóre na dvoubrankový rozdíl. Hanáci korigovali Kovářem, který se dobře zorientoval ve skrumáži a píchnutím míče na zadní tyč překonal brankáře Vítka. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo a tři body zůstaly v Brně.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: “Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si pár slibných momentů, bohužel jsme z nich nedokázali vstřelit gól, pak jsme začali zbytečně ztrácet míče uprostřed hřiště a umožnili soupeři jít do několika nebezpečných brejků, které naštěstí ke gólu nevedly. Bohužel jsme inkasovali smolný vlastní gol, navic soupeř ještě ke konci poločasu využil jeden rychlý protiútok a odskočil nám na dva góly. Ve druhé půli jsme se snažili tlačit dopředu a dali i kontaktní gól, bohužel vyrovnat se nám nepodařilo. Šance jsme na to určitě měli, na druhou stranu soupeř mohl taky po dvou brejcich zvýšit na 3:1. Mrzí mě hlavně první půle, před zápasem jsme upozorňovali na rychlý přechod soupeře při jednoduchých ztrátách, a Líšeň jen potvrdila, že je v tom opravdu silná".

Hanáci se ve středu 5.9.2018 od 18:00 hodin utkají v poháru MOL Cup s prvoligovým Zlínem a v dalším kole MSFL je doma čeká Hodonín, přičemž z důvodu středečního poháru je zápas přeložen z původního pátečního večera na sobotu 8.9.2018 od 16:00 hodin.