Úvodní stránka>Aktuality>Důležitá výhra Hanáků na úvod jarní části sezóny

SK LÍŠEŇ - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:3 (0:2)

Branky: 66. Král Miroslav - 44. Jeleček Tomáš, 45. Neubert Martin, 52. Silný Jan.

ČK: 67. Král Miroslav.

Rozhodčí: Cieslar Ondřej - Bureš Jakub, Mojžíš Jakub. Delegát: Prokop Jan.

Diváků: 185

SK Líšeň: Kotnour – Král (C), Čampa (80. Milotínský), Krška, Machálek, Zezula, Ovsepjan (55. Bednář), Demeter, Fall, Daněk, Frimmel (46. Minařík). Trenér: Miloslav Machálek.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Látal, Jeleček - Krhut (85. Stratil), Strašák (82. Pavelka), Michna, Cupák - Silný (90. Fojta), Neubert. Připraveni Trochta - Budín. Trenéři Ivo Světlík, David Klimek.

Hanáci nastoupili k důležitému zápasu v boji o sestup v Líšni bez zraněných Radka Budína, Mariána Kováře a bez nemocného Tomáše Oklešťka. Prvních dvacet minut zápasu se odehrávalo za mírné převahy domácích, kteří se ale nedostali do žádné vyložené šance. Od dvacáté minuty začali mít Hanáci díky kombinační hře převahu a začali domácí tlačit. Ve 44 min. odpískal rozhodčí přímý kop 20 metrů od brány, kde si míč postavil Tomáš Jeleček a nechytatelně přes zeď překonal domácího golmana. Hned ve 45 minutě po pravém křídle utekl domácím Dominik Krhut a jeho přesný centr před bránu uklidil hlavou do sítě Martin Neubert. Druhý poločas začali menším náporem domácí, kdy ale v 52 minutě po individuální akci přešel přes čtyři domácí hráče Honza Silný a sám před brankářem nezaváhal, čímž poslal hosty do třígolového vedení. V 66. minutě rozehrávali domáci rohový kop a z něj nechytatelnou hlavičkou snížil domácí kapitán Král na 3:1, následně chtěl domácí kapitán ihned vyndat míč ze sítě, aby se rychle rozehrálo a v nastálé strkanici udeřil přímo před zraky hlavního rozhodčího našeho kapitána Tomáše Matouška a zaslouženě obdržel červenou kartu. Zbytek utkání se odehrával za mírné převahy domácích, ale hosté si již výsledek zkušeně pohlídali.

Komentář trenérů Ivo Světlíka a Davida Klimka:"Do utkání jsme nastupovali s tím, že zápas je pro obě mužstva velmi důležitý a to jednak proto, že je to první ostrý jarní zápas, ale taky podle postavení obou mužstev v tabulce. Do utkání nastoupili lépe domácí, kteří si prvních 25 minut vytvořili dvě slibné pozice. Pro naše mužstvo bylo štěstí, že jsme úvodních 25 minut přečkali bez obdrženého gólu. Až posledních 15 minut 1. poločasu byla naše hra dle našich představ a v této čtvrthodině se nám podařilo vstřelit dvě branky. Nástup do 2. půle se nám opět vydařil a naše vedení jsme zvýraznili vstřelením třetí branky. Bohužel od toho okamžiku nebyla naše hra dobrá, nepochopitelně jsme přestali hrát a domácí nás zatlačili. Nedokázali jsme i v naší početní převaze podržet déle míč, domácí velmi často hrozili standardními situacemi. O výsledek jsme bojovali až do konce utkání. Za týden s Velkým Meziříčím by nám takový výkon určitě nemusel stačit."