Úvodní stránka>Aktuality>V zápase dvou hanáckých klubů úspěšnější hosté

1.HFK OLOMOUC - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:2 (0:2)

Branky: 69. Hornich David - 15. a 21. Silný Jan.

Rozhodčí: Soukal Bedřich - Kolář Jaroslav, Buček Vítězslav. Delegát: Beneš Jaroslav.

Diváků: 168

1.HFK Olomouc: Mucha - Buček, Horka, Řehák, Seibert, Dabič, Plesník, Starý (46. Žůrek), Přikryl, Banasik, Krejčí. Trenér: Leoš Kalvoda.

SK HS Kroměříž: Trochta - Krhut, Matoušek, Budín, Jeleček - Blanař, Cupák, Kovář (64. Zavadil), Elšík (72. Šmerda) - Neubert (82. Hloch) - Silný. Připraven Kofroň. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

Domácí tým z předměstí Olomouce doma poprvé vedl zkušený trenér Leoš Kalvoda, který před dvěma týdny nahradil Romana Sedláčka. Holičtí byli navíc povzbuzeni výhrou z Hulína, kterou chtěli potvrdit i doma, což ale hostující Hanácká Slavia nepřipustila. Hosté šli do vedení po přímočaré individuální akci a chladnokrevném zakončení Silného. Stejný hráč o několik minut později dokonale využil nedorozumění domácí obrany s brankářem Muchou a zvýšil na rozdíl dvou branek, což se později ukázalo jako rozhodující moment. Ve druhé půli se domácím podařilo snížit také po nedorozumění hostujících obránců s brankářem Trochtou, ale na víc se už i přes závěrečný tlak nezmohli. Domácí tak tři body potřebné v boji o záchranu nezískali, ty naopak putují do Kroměříže, která se tak drží v první trojce tabulky, což je výborné.

V pátek 13.10.2017 od 18:00 hod. hrají Hanáci doma dosavadního lídra tabulky FC Velké Meziříčí.