Úvodní stránka>Aktuality>V předehrávce Hanáci porazili rezervu Zlína

FC FASTAV ZLÍN B - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:2 (0:0)

Branky: 53. Haša Roman, 73. Matoušek Tomáš.

Rozhodčí: Hrůza Jiří - Černý Josef, Nejezchleb Miroslav. Delegát: Volek Stanislav.

Diváků: 114

FC FASTAV Zlín B: Švec - Michálek, Bačo, Pavlíček, Benčík - Bartolomeu, Masař, Strašák (67. Malenovský), Motal, Višněvský (70. Vašulka) - Š. Červenka. Trenér: Bronislav Červenka.

SK HS Kroměříž: Šustr - Kašík, Budín, Swiech, Jeleček - Matoušek, Látal, Hromek (84. Hynčica), Ferko (77. Horák) - Haša, Žák (70. Silnica). Trenér: Vlastimil Chytrý.
Na lavičce náhradníků byli dále připraveni: Unger - Krška, Drápal, Zapletal.

V předehrávce prvního jarního kola nastoupili Hanáci na umělé trávě areálu SK Baťov v Otrokovicích proti rezervě Zlína. Díky širokému kádru a dispozicím starších dorostenců mohli Hanáci k utkání přicestovat v početném zastoupení, přičemž na rozsáhlé marodce uvízli čerstvě zranění Ševčík, Nevřala, Neubert a Petr, dlouhodobě jsou pak zranění Steiner a Minář. Domácí nastoupili v poměrně standardní třetiligové sestavě, vyztuženi Benčíkem, Motalem, Bartolomeu, hrál za ně i kroměřížský Tomáš Strašák, věkový průměr hráčů na hřišti měli ale jen o cca půl roku mladší než Hanáci.

Domácí začali utkání lépe a brzy mohli jít do vedení. Motalovu tutovku v podobě bomby z pár metrů vyrazil Šustr obličejem, po zákroku zůstal silně otřesen, ale utkání nejen že dochytal, ale předvedl výborný výkon. Z boku se pak řítil do vápna rychlý Bartolomeu, ale i jeho prudkou ránu Šustr vyrazil. Sérii dobrých akcí, prudkých centrů a nebezpečných závarů před Šustrem pak ukončil nejlepší a nejnebezpečnější hráč domácích Lukáš Motal, který z dobré pozice hlavičkoval vedle. Prvních dvacet minut měli Hanáci potíže zachytávat rozehrávku domácích, zejména ve středu hřiště měli slabší pasáž. Postupem času se ale hra vyrovnala a práci začal mít i domácí brankář Švec. Ten musel ve 23.min. čelit samostatnému úniku Matouška po skvělé kolmici od Žáka, ale hostující hráč nedokázal dostat míč do brány. Stejně tak si domácí gólman poradil se zakončením Hromka.

Začátek druhé půle přinesl rohový kop domácích a prodlouženou hlavičku od první tyče, po které pálil na zadní tyči nehlídaný Motal, ale míč poslal nad. Poté drželi míč častěji na svých kopačkách hosté, více se rozběhali, dobře kombinovali, za což byli odměněni vedoucí brankou na 0:1. To si v 53. min. převzal míč Haša, dobře jej navedl a přízemní střelou z 20 metrů k tyči překonal Švece. Následná pasáž přinesla fotbal nahoru dolů, ale šance si vytvářeli jen Hanáci. Švec nejprve zlikvidoval střelu Hromka a pak bravurně vyrazil zakončení Žáka po přízemním centru Matouška. Na druhé straně se po střele Masaře ze střední vzdálenosti prolétl vzduchem Šustr a vyrazil u tyče na roh. V 66.min. domácí Michálek ostře zajel skluzem do Žáka a bez hraní míčem ho vyřadil ze hry. Hostujícího hráče pak musela odvézt sanitka do zlínské nemocnice a všichni mu přejeme, aby se co nejdříve zbavil sádry na noze a vrátil se zpět na hřiště. Velmi důležitou se z pohledu hostů stala 73.minuta, kdy si Matoušek na vápně zpracoval míč, jenž si přehodil na levačku, kterou vykouzlil parádní křížnou ránu k tyči na 0:2. Matoušek se pak po deseti minutách dostal do další šance a zakončení, ale tentokrát mířil levačkou jen centimetry vedle brány již překonaného Švece. Tři body si za zlepšený výkon z druhé půle zaslouženě odvážejí Hanáci, kteří si nakonec vypracovali více šancí jak domácí, dali dva góly a vzadu udrželi nulu.