Úvodní stránka>Aktuality>V pohledném zápase nakonec Hanáci bez bodů

FC FASTAV ZLÍN B - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 3:2 (2:0)

Branky: 4. Traore Ibrahim Benjamin (pen.), 24. Malenovský Martin, 89. Mlýnek Martin - 64. Steiner David, 87. Strašák Tomáš.

Rozhodčí: Dorušák Petr - Lakomý Lukáš, Vojáček Milan.  Delegát: Sedláček Pavel.

Diváků: 130

FC FASTAV Zlín: Holý – Michálek, Malý, Bačo, Oulehla (79. Žůrek) - V. Mlýnek, Vašulka, Malenovský (C), Masař (86. Tkadlec) - Traore (93. Stuchlík), M. Mlýnek. Náhradníci: J. Dostál – Petřík. Trenér Jan Jelínek.

SK HS Kroměříž: Šustr - Šmerda, Čep, Látal, Netopil - Hynčica (46. Ferko), Stratil (68. Neubert), Strašák (69. Galetka), Steiner - Hromek, Silný. Náhradníci: Oral - Kašík, Galetka, Pavelka, Cupák. Trenér: David Klimek.

V pohledném zápase bohatém na šance i góly, kdy obě mužstva předvedla technickou hru, nakonec berou všechny body domácí junioři vyztužení zkušenějšími hráči prvoligového kádru Malým na stoperu, Traorem na hrotu a vysokým brankářem Holým. Hráči Kroměříže měli častěji míč na svých kopačkách, kdy si zejména ve druhé půli vytvořili velký tlak, ale po zaslouženém vyrovnání tři minuty před koncem, na které se hodně nadřeli, nakonec ještě jednou inkasovali po rychlém brejku minutu před koncem a bohužel jim nezůstal ani bod.

Komentář vedoucí mužstva K. Haldinové:"Ve 3.minutě Látal chybně bránil a fauloval tak zlínského hráče a Traore bezchybně proměnil penaltu 1:0. V 7. minutě se kopal roh, po kterém získal míč Silný a prudkou střelou pouze prozkoušel golmana Holého. O minutu později po špatné rozehrávce domácích, se k míči dostal Hynčica, mohl tak změnit skóre kdyby vystřelil z první, vedl si pouze míč do strany, kde byli domácí. Domácí se ukázali v 11. minutě, kdy Masař po šanci trefil pouze boční síť. Ve 13.minutě byl opět vidět Hynčica, který šel z pravé strany na vybíhajícího golmana. Malenovský byl vidět ve 24.minutě, kdy prudkou střelou poslal míč do brány Hanácké Slavie 2:0. Ve 35.minutě to zkusil Daniel Šmerda z pravé strany, jeho střela mířila nad branku domácích. V úvodu druhého poločasu se Strašák postavil k centru, který nikoho nenašel. V 50. byl na správném místě Mlýnek M. i Šustr, Mlýnek z nebezpečné blízkosti trefil Šustra. Pepa Ferko zkoušel změnit stav v 57. minutě, kdy z pravé strany vystřelil na zadní tyč, bohužel mimo. Dvě šance po sobě. První Steinerovi nevyšla a druhá už rozevlála síť Ševců 2:1. Byla to akce Pepi Ferka, který nastřelil z pravé strany vzdálenější tyč a David Steiner dorážel. V 68. minutě nastřelil další tyč, tentokrát kapitán David Čep. Byl na hřišti tří minuty a hned po rohovém kopu trefil míč hlavou, pouze nad bránu Neubert. Další šance Hanáků byla v 86.minutě, Ferko získal míč a poslal na Neuberta, u míče byli první domácí a tak byl nařízen rohový kop. Vyrovnáno!!! V 87. minutě se míč dostal ke Strašákovi, který z 20 metrů vystřelil a snížil tak na 2:2. Naděje na hostující straně i na střídačce byla vidět, ale domácí zaútočili v 89.minutě a přenesli tak výhru na svou polovinu. Mlýnek prostřelil z pravé strany Martina Šustra 3:2."

Komentář trenéra D. Klimka:„Bohužel psychicky nám to nepomůže, srazí nás to. Nám se vůbec nevyvedl první poločas, kdy až po 35 minutách jsme soupeře zatlačili a zjistili, že to půjde.
Snad jen od druhé půle se můžeme odrazit, kdy jsme předvedli dobrý výkon a soupeře jsme zatlačili, ale nestačilo to."

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).