Úvodní stránka>Aktuality>Úvodní domácí zápas Hanáci zvládli na výbornou

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - 1.SC ZNOJMO FK 4:0 (2:0)

Branky: 3., 5. a 84. Silný Jan, 80. Machálek Milan

Rozhodčí: Pelikán Ondřej - Mikyska Jan, Rosický Jakub. Delegát: Rabušic Radek.

SK HS KroměřížKofroň – Matoušek, Zavadil, Hloch, Jeleček - Marchuk (61. Mlčoch), Pančochář (85. Chytil), Cupák, Masař (74. Machálek) - Kovář (56. Fládr) - Silný (86. Votava).
Připraveni: Toman – Šmerda
Trenér: Bronislav Červenka.

1.SC Znojmo FK: Jícha - Garčic, Pacula (65. Krula), Avdić, Yanata - Moravec (87. Bailon), Malár, Kolařík (81. Kaššai), Kvych (71. Martinek) - Okleštěk - Doublette (86. Stix). Trenér: Milan Volf.

V prvním domácím utkání nové sezóny MSFL přivítali Hanáci na jaře ještě druholigové Znojmo. Před zápasem domácí hlasatel jménem vedení klubu poděkoval trojici hráčů ve znojemském dresu Oklešťkovi, Jíchovi a Moravcovi za služby odvedené ještě nedávno v dresu Hanácké Slavie. Po úvodním zaváhání a zřejmě i po zbytečné ztrátě bodů z minulého týdne trenér Červenka připravil změny v sestavě. Po zranění se do základu vrátili Jeleček, Kovář a Silný, na několika postech pak došlo ke změně rozestavení. A nutno říct, že změny zabraly na výbornou. Pevná a poctivá defenziva, výborné vystupování v zónové hře, důraz v osobních soubojích, taktická disciplinovanost a nemilosrdné zakončení ze smrtících akcí či brejků, to vše a ještě více dnes zdobilo výkon Hanáků.

Ráz utkání určila rychlá branka domácích, když si ve 3. minutě na milimetrově přesný pas Zavadila za obranu zaběhl Silný a nekompromisně zavěsil na 1:0. Hosté se hned vrhli do útoku, ale zcela bez zajištění jen bezmocně sledovali, jak jim Hanácí o necelé dvě minuty nato střílí druhý gól. Po zisku míče na vlastní šestnáctce následoval rychlý brejk, potažení přes šedesát metrů a precízní přihrávka na Silného, který si dal v zakončení hodně záležet a přesnou křížnou střelou k tyči rychle zvýšil na 2:0. Znojmo se pak celý zbytek první půle snažilo o kombinančí hru, mělo lepší držení míče, ale k přímému ohrožení branky domácích to moc nevedlo. Ve 14.minutě hlavičkoval z dobré pozice nad osamocený Kvych a když ve 45.minutě vyrazil střelu Oklešťka pohotový Kofroň, tak odcházeli Hanáci do kabin za dvoubrankového vedení. Nutno podotknout, že první poločas tak od 10.minuty postrádal přesnost a hra byla spíše neurovnaná, ale dva góly v síti Znojma to do jisté míry aspoň domácím vyvážily.

Ve druhé půli se Znojmo opět snažilo o kombinační fotbal, ale jeho poněkud naivně a čitelně vedené akce končily na kopačkách domácích, kteří toho zkušeně využívali k rychlým kontrům, které byly velmi nebezpečné. Šance si tak tvořili téměř výhradně jen domácí. Ve 47.minutě podnikl individuální akci Kovář a jeho zakončení se štěstím srazili obránci Znojma na roh. V 54.minutě po centru z levé strany dotlačil míč do sítě Silný, ale ještě předtím v pádu zahrál rukou a gól tak nemohl být uznán. V 56.minutě vznikl ve vápně hostů velký závar, na jehož konci prudce pálil Masař, ale Jíchu neprostřelil. V 68.minutě musel být na pozoru domácí brankář Kofroň, který kryl tečovanou střelu střídajícího Kruly. O minutu později se řítil z boku sám na Jíchu Cupák, ale míč poslal vedle. Za pár sekund nato šel sám na Jíchu také Masař, ale jako by se mu srazily myšlenky a míč nakonec poslal levačkou vedle bližší tyče. V 77.minutě domácí brankář Kofroň výborně vyběhl a prakticky tak nedovolil zakončit Doublettemu. To na druhé straně se v 80.minutě dařilo o poznání lépe, když další z brejků vedených po ose Jeleček a Cupák využil Machálek, který se kličkou zbavil Jíchy a do prázdné brány doklepl na 3:0. Dnes vynikající stoper Hloch pak v 84.minutě získal před vlastním vápnem míč, který dokonale časovanou přihrávkou poslal na Silného, jenž si skvěle pohlídal ofsajdovou linii a ještě z vlastní poloviny pádil sám na brankáře, podél kterého nekompromisně dokonal svůj hattrick.

Hanáci tak čtyřmi brankami potěšili domácí diváky, kterých však za pěkného počasí a v dobrém hracím čase dorazilo velmi málo, což je velká škoda pro kroměřížský fotbal. Domácí funkcionáři, realizační tým a hráči, kteří fotbalu obětují spoustu času, by si zasloužili větší podporu.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Ráz utkání samozřejmě ovlivnil jeho začátek. Do utkání jsme vstoupili velice dobře a po pěkných akcích dali dvě branky. Kluci se uvolnili a zbytek střetnutí v pohodě kontrolovali. Velmi dobře fungovala defenziva. Důležité bylo, že jsme nedělali vzadu chyby a soupeře jsme kromě pár centrů a závarů do vážnější šance.

“

• Videozáznam utkání na TV COM je zde
  • Reportáž ze sportovního serveru onlajny.com je zde
  • Přehled všech zápasů mužů a tabulka je zde
  • Kádr mužů je zde
  • MSFL odkaz na oficiální data soutěže FAČR

Ve středu 14.8.2019 v 17:00 hodin hrají Hanáci pohárové utkání 1.kola MOL Cupu proti druholigovému MFK Vítkovice.