Úvodní stránka>Aktuality>Uničov zamíchal pořadím na čele tabulky

SK UNIČOV - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:1 (2:1)

Branky: 34. Strnad Patrik, 43. Ambrozek Jan (pen.) - 25. Kovář Marián

Rozhodčí: Drozdy Luboš - Denev Alex, Richtár Jaromír.Delegát: Bábiček Josef.

Diváků: 205

SK Uničov: Spurný – Seibert, Bala, Vejvoda, Koutek – Jeřábek (69. Svoboda), Ambrozek, Bača, Vichta (89. Purzitidis) – Komenda, Strnad (85. Macháček)Trenér: Dušan Žmolík.

SK HS Kroměříž: Toman - Krhut (84. Moravec), Zavadil, Matoušek, Jeleček - Masař (60. Marchuk), Motal (87. Chytil), Cupák, Okleštěk - Silný, Kovář. Připraveni Jícha - Šmerda. Trenér: Bronislav Červenka.

Hráči Hanácké Slavie se v neděli dopoledne představili na půdě Uničova, který má poslední dobou velmi dobrou formu. Hosté šli do vedení zásluhou Kováře, který se velmi dobře zorientoval ve vápně a z otočky k tyči otevřel skóre. Hosté hráli zejména během první půle velmi dobře, byli častěji na míči, ale své vedení nakonec ještě do poločasu ztratili. Ztrátu míče před vlastním vápnem potrestali domácí dokonale, když se míč dostal rychle ke Strnadovi a ten sám před Tomanem nezaváhal. Dvě minuty před pauzou kopali domácí pokutový kop za něšťastnou ruku Zavadila a Ambrozek se štěstím překonal Tomana. Ve druhé půli se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ale pozorná hra Uničova podpořená nebezpečnými brejky nakonec slavila úspěch a tři body zůstaly v Uničově.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Výsledek odpovídá dění na trávníku. Soupeř vyhrál zaslouženě. Kluci zápas odmakali, nechali tam všechno. První poločas byl z naší strany jeden z nejlepších, paradoxně jsme ho prohráli. Samozřejmě je to pro nás ztráta, ale takový je někdy fotbal. Budeme bojovat dál. První půle byla oboustranně vyrovnaná. Byli jsme silní na míči, měli velmi dobrý pohyb i kombinace se nám dařila. Měli jsme tam několik velmi zajímavých situací, bohužel jsme je nedotáhli ke druhému gólu. Soupeři jsme vyrovnávací branku nabídli technickou chybou na šestnáctce. Přitom za stavu 1:0 jsme měli více ze hry a utkání pod kontrolou. V tom těžkém počasí nám docházely síly. Soupeř se navíc výborně zatáhl a chodil do rychlých brejků. Domácí měli několik nebezpečných situací, po kterých mohli svůj náskok ještě navýšit