Úvodní stránka>Aktuality>Tvrdý zápas přinesl remízu

ČSK UHERSKÝ BROD - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:1 (0:0)

Branky: 75. Pácl z pen. - 66. Silný

Diváků: 50

SK HS Kroměříž: Šustr - Kašík (60. Lapčík), Čep (46. Látal), Budín (67. Kašík), Jeleček - Višněvský (46. Hynčica), Hromek (67. Stratil), Strašák (46. Silnica), Beránek (60. Ferko) - Haša (60. Šipka), Silný (76. Haša). Trenér: Vlastimil Chytrý.

V sobotu 27.2.2016 se Hanáci v rámci letošní zimní přípravy poprvé vydali na hřiště soupeře. Na umělé trávě areálu Lapač byli hosty domácího divizního ČSK Uherský Brod.

Domácí předvedli důrazný a rychlý fotbal, se kterým se Hanáci museli vypořádat. V první půli měl dvě slušné šance hostů Višněvský, ale netrefil. Stejně tak se dvakrát tlačil před bránu důrazný Silný, jednou střílel těsně vedle a podruhé ve skluzu napálil břevno. Na druhé straně domácí zahrozili dvěma prudkými centry, které prolétly jen těsně před kopačkami nabíhajících hráčů. Po standardní situaci se podařilo domácím skórovat, ale branka nemohla platit pro ofsajd.

Druhý poločas se na hřišti párkrát zajiskřilo, zejména domácí vytasili několik ostrých faulů zezadu. Do vedení se dostali hosté po pěkné individuální akci Silného, který se uvolnil a z hranice vápna zakroutil míč k tyči. Domácí se pak dostali do velké šance, ale Večeřa střílel sám před Šustrem vedle. Nakonec se Uherskému Brodu podařilo vyrovnat z darované penalty po nafilmovaném pádu R. Davida. Domácí brankář pak zneškodnil střelu Šipky a technický obstřel Ferka šel vedle. Ke konci mohli domácí rozhodnout, ale Šustr výborným vyběhnutím a zákrokem nohou šanci zmařil.

V pátek 4.3.2016 od 17:30 hod. se Hanáci představí ve vloženém přípravném utkání na umělé trávě v Chropyni proti domácímu FK. V sobotu 5.3.2016 od 11:00 hod. nastoupí na umělou trávu v Kroměříži místo původně plánovaných mužů celek SK HS Kroměříž U19 proti FC Viktoria Otrokovice (kombinovaný celek mužů s dorostenci).

Článek k úvodu zimní přípravy je zde, plán přípravných zápasů je zde.