Úvodní stránka>Aktuality>Třígolová výhra proti Hodonínu

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FK HODONÍN 3:0 (1:0)

Branky: 41. Silný z pen., 58. a 89. Šipka

Rozhodčí: Veselý.

Diváků: 60

SK HS Kroměříž: Šustr - Kašík, Lapčík (46. Stratil), Budín, Jeleček (60. Lapčík) - Višněvský (33. Beránek (82. Ferko)), Silnica, Strašák (46. Hromek), Ferko (46. Hynčica) - Haša (46. Šipka), Silný (67. Haša). Trenér: Vlastimil Chytrý.

FK Hodonín: Petráš – Privrel, Červinek, Kyselka (75. Hesek), Fojtík – Hesek (46. Víšek) – Holešínský, Švrček (46. Reška), Šturma – Polách – Dovhanyuk. Trenér: František Komňacký.

V sobotu 20.2.2016 se v Kroměříži představil aktuálně druhý celek divize sk.D, který vážně usiluje o postup do MSFL. Zajímavě poskládaný tým Hodonína vedl zkušený trenér František Komňacký, který před dvaceti lety trénoval Hanáky v MSFL. Asistenta mu dělá exligový útočník Vladimír Malár. Na hřišti se pak m.j. představili Radomír Víšek a Zdeněk Šturma, kteří před nedávnem oblékali dres Hanáků. Ve středu pole hostům velel zkušený exligový Tomáš Polách. Hodonín v zimní přípravě dokázal porazit třetiligové celky Vyškov 4:2 a Uničov 4:0, takže svoji sílu ukazoval.

V první půli se hrál v poli vyrovnaný fotbal, ale nebezpečnější okolo vápna a ve vápně byli Hanáci. V 11.min. běžel sám na brankáře Silný, ale nastřelil jen jeho ruku. Domácí útočník se dral i do další slibné šance, ale byl sražen, když mu zezadu brnkl o nohu hostující obránce, což rozhodčí pustil. Hosté se po pěkných kombinacích dostali ke dvěma pěkným zakončením, ale brankář Šustr předvedl pohotové zákroky. Stejně tak dobře si počínal na druhé straně Petráš, který ustál další šanci Silného. Neúnavně bojující domácí forvard se branky dočkal v 41.min., když proměnil penaltu nařízenou za faul na Beránka. Hosté hráli ve vlastním vápně dost neopatrně a mohli být rádi, že rozhodčí nenařídil další penaltu za podražení Haši, který se pěknou kličkou uvolňoval ke střele. Ke konci poločasu hosté zahrozili po rohovém kopu a míč trefil domácího Jelečka stojícího u tyče na brankové čáře.

Druhý poločas bylo na hřišti daleko více prostoru k zakončení, oba celky více otvírali prostory, které byly v první půli přece jen více zahuštěné, celkový poměr střel na bránu za celé utkání tak nabral směr k poměru 12:8, z toho ve druhé půli 7:5. Branky ale dávali jen domácí, za které se dvakrát trefil talentovaný 19-ti letý Šipka. V 58.min. zvyšoval na 2:0, když pohotově pod břevno dorazil vyražený míč po předchozí střele Silného. V 68.min. napřáhl zpoza vápna další 19-ti letý mladík Hynčica a trefil břevno. Tito dva hráči pak předvedli parádní rychlou akci těsně před koncem, když Hynčica zabojoval, získal míč, prostrčil jej do vápna na Šipku, který v rychlosti převzal a pod padajícím brankářem z úhlu zvýšil na 3:0. Ještě předtím šel v 60.min. sám na brankáře Silný, ale neprostřelil jej a hostující brankář vyrazil špičkou nohy i střelu Beránka, kterého pěknou kolmicí v 76.min. do šance vyslal Hromek. Hosté se ve druhém poločase dostali do čtyř poměrně slušných šancí, ale domácí brankář Šustr opět předvedl svou velkou kvalitu a uhájil čisté konto. Postupně vychytal Polácha, dvakrát Víška a také mladého ukrajince Dovhanyuka a velkou mírou přispěl k povzbudivé výhře domácích.

Článek k úvodu zimní přípravy je zde, plán přípravných zápasů je zde.