Úvodní stránka>Aktuality>TRIANGL mezinárodní turnaj U14 v Kroměříži

V neděli 4. 12. 2016 se na hřišti SK HS Kroměříž utkala tři mužstva v tzv. TRIANGLU. Soupeřily mezi sebou FC Fastav Zlín, AS Trenčín a SK Hanácká Slavia Kroměříž. Rozlosování bylo následovné - Trenčín vs. Zlín, Trenčín vs. Kroměříž, Kroměříž vs. Zlín a všechno dvakrát po 30 minutách. V zápasech Zlína s Trenčínem byli úspěšnější chlapci ze Slovenska. Další utkání podrobněji níže.

SK HS Kroměříž - AS Trenčín  0:6

sestava: Vytiska - Jiřík, Večerka, Pospíšil, Lejsal - Hendrych - Dobrý, Nohava, Linda, Chytil - Tepera

Od úvodních minut jsme se na hřišti hledali a nedokázali jsme se přizpůsobit tempu celého zápasu. Do stavu 5:0 chyběla herní odvaha a snaha podržet kombinací delší dobu míč. Tato zbrklá zbavení se míče soupeř zákonitě trestal. Až v posledních minutách poločasu jsme se osmělili a předvedli i pár pohledných akcí se zakončením, ale v konečném důsledku je to málo.

SK HS Kroměříž - FC Fastav Zlín  0:2

sestava: Vytiska - Bartůněk, Večerka, Pospíšil, Němčík - Nohava - Hrabal, Bíbr, Kuban, Dočkal - Válek

V pozměněné sestavě proti týmu, který zkoušel nové hráče bylo tempo zápasu o poznání pomalejší i proto jsme dokázali více držet míč a snaha o kombinace byla k vidění. Bohužel útoční hráči nedokázali býti aktivnější a přenést kombinaci z naší poloviny na tu útočnou. Opět platilo, že až za stavu 0:2 se hráči osmělili a předvedli pár akcí i na útočné polovině se zapojení obou krajních obránců. Někteří hráči ukázali, že mají dovednosti, od kterých se můžeme odrazit do budoucnosti.

SK HS Kroměříž - AS Trenčín  2:2
branky: Kuban, Bíbr

sestava: Vytiska - Bartůněk (Němčík), Tepera, Večerka (Pospíšil), Jiřík - Linda - Dobrý, Nohava (Hendrych), Bíbr, Dočkal - Kuban

Asi nejlepší zápas od chlapců z Kroměříže, od úvodních minut se nebáli kombinovat a dokázali to přenést i do rychlých protiútoků. Z těchto šancí jsme dokázali dvě proměnit v branku, vždy se jednalo o branku vyrovnávací. Tento fakt držel nasazení stále na vysoké úrovni a soupeř se na své šance nadřel více než v prvním poločase. V takovém zápase hráči potvrdili svou vzrůstající výkonnost, kterou bychom měli přes zimu více stabilizovat, abychom neměli takové výkyvy.

SK HS Kroměříž - FC Fastav Zlín  0:3

sestava: Vytiska - Němčík, Tepera, Pospíšil, Lejsal - Hendrych (Jiřík) - Válek, Linda (Dobrý), Kuban (Dočkal), Hrabal - Chytil

Poslední zápas byl velmi poznamenaný již přibývající únavou většiny zúčastněných hráčů. Snaha nešla klukům odepřít, ale ztráceli v rychlosti a chybovali v dovednostech, které mají normálně zautomatizované. Soupeř tyto chyby dokázal třikrát potrestat a my si nevytvořili žádnou kloudnou akci. Přesto za nasazení z posledních zbytků sil v takto náročném víkendovém programu zasluhují všichni velkou pochvalu.

Hodnocení trenéra: Velmi kvalitní příprava s velmi kvalitními soupeři byla velkou zkušeností pro všechny hráče. Žádný z nich nevypustil jedinou akci zápasu a postupem času se dokázali postupně přizpůsobit rychlejšímu tempu hry obou soupeřů. Jenom více těchto střetnutí, aby se hráči popasovali s tempem TOP fotbalu. Všichni ukázali, kam se za půl roku posunuli a že mají v sobě určitý potenciál.