FC HLUČÍN - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:3 (1:1)

Branky: 29. Foltyn Martin - 13. Kovář Marián, 51. Silný Jan, 57. Matoušek Tomáš

Rozhodčí: Vostrejž Ivan - Popelák Luboš, Mikyska Jan.Delegát: Volek Stanislav.

Diváků: 120

FC HlučínKodeš – Hudeczek, Dostál Radim, Mác, Opatřil (70. Jančík), De Serra (63. Heinik), Foltýn, Málek, Štefek, Vengřinek (63. Dostál Tomáš), Kraut. Trenér: Milan Valachovič.

SK HS Kroměříž: Jícha - Krhut, Zavadil, Matoušek, Jeleček - Moravec (73. Masař), Motal, Cupák, Okleštěk (87. Chytil) - Silný, Kovář (82. Marchuk). Připraveni Toman - Dvořák. Trenér: Bronislav Červenka.

Po počátečním oťukávání šli do vedení hosté, když Okleštěk chytře rozehrál trestný kop od autové čáry do velkého vápna, kde si na přední tyč zaběhl Kovář a nekompromisně zavěsil. Domácí vyrovnali střelou Foltyna z 25 metrů, který zaskočil hostující obranu i brankáře, který na dalekonosnou střelu nestačil vůbec zareagovat. Do poločasu už žádná branka nepadla i přes snahu obou celků, přičemž domácí byli o něco nebezpečnější. Ráz druhé půle určila vedoucí branka Hanáků, kterou vstřelil Silný. A když po standardní situaci na zadní tyči dobře postavený Matoušek napálil vyražený míč přímo pod břevno, tak začalo být jasné, že Hlučín to bude mít po zbytek utkání velmi těžké. To se potvrdilo, Hanáci chytrou a pozornou hrou výhru uhájili a to ještě mohli skóre navýšit po šancích, které si vytvořili po velmi dobře zahraných protiútocích. Hrálo se za velmi pěkného počasí na výborně připraveném trávníku, který svědčil technicko kombinační hře obou celků. Tři body udržely Hanáky ve vyrovnané první čtverce tabulky, naopak domácí zažívají výsledkově nepříliš povedenou sezónu, což se potvrdilo i v tomto zápase.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "První půle z naší strany ještě nebyla tak dobrá. Začátek byl oboustranně opatrný. Nám se sice povedlo jít po standardní situaci do vedení, ale domácí krásnou střelou skóre srovnali a až do konce úvodní části byli lepším a nebezpečnějším týmem. Nám skvěle vyšel vstup do druhého poločasu. Dali jsme dva góly a zklidnili se. Nakonec naše výhra mohla být i vyšší, ale jsme samozřejmě rádi i za 3:1. Hlučín má kvalitní mančaft, hlavně v první půl nás potrápil