SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - MFK VYŠKOV 1:2 (0:1)

Branky: 47. Žák Filip - 8. Lahodný Lukáš, 76. Stříž Michal

Rozhodčí: Cieslar Ondřej - Bureš Jakub, Škrobák Lukáš. Delegát: Sedláček Pavel.

Diváků: 118

SK HS Kroměříž: Šustr – Kašík, Budín, Swiech, Jeleček – Matoušek, Hromek, Haša, Ferko (67. Krška) -  Žák, Ševčík (71. Horák). Trenér: Vlastimil Chytrý.

MSK Vyškov: Kollár - Němeček, Trousil, Hodinář (46. Krejčí), Lahodný – Přerovský, Studený, Jeřábek, Stříž – Urbančok (80. Žoček), Přichystal (88. Novotný V.). Trenér Miloslav Machálek.

Do první šance utkání se po Matouškově výborném centru dostal Ferko, ale na malém vápně nešel dostatečně důrazně do zakončení a jistý gól nedal. Série tří rohových kopů domácích se také neujala. Naproti tomu hosté využili svůj roh a hned v 8.min. se ujali vedení 0:1. Hlavičkující Lahodný byl na zadní tyči trestuhodně volný. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale stejně jako v minulém zápase je sráželo neproměňování gólových šancí. V obrovské šanci překopl bránu z několika kroků Budín. Tento stoper pak po rohu a zaváhání Kollára hlavičkoval, ale z brankové čáry vyhlavičkoval hostující Jeřábek na další roh. Do výborné posice se dostával i Žák, ale o šanci ho obral výborným obranným zákrokem Hodinář. Hosté se po vstřelené brance více zatáhli, ale několikrát také ukázali, jak mají kvalitní přechod do protiútoku a lehkonohé kombinační typy hráčů. Po centru ze strany hlavičkoval osamocený Stříž nad a další dobrou příležitost hostů po kolmici Hodináře zablokovala domácí obrana. Ke konci poločasu Hašův dobře kopnutý trestný kop vyrazil u tyče Kollár a dorážka Ševčíka skončila na tyči. Devět rohů za poločas, další standardky z pole, ani herní situace v podání domácích k vyrovnání nevedly.

Hned z kraje druhé půle to konečně přišlo, když Matoušek pěkně vysunul Žáka, který se řítil z boku sám na Kollára a za pomoci šťastné teče vracejícího se Jeřábka procedil míč na 1:1. Pak měli domácí opticky více ze hry, více se tlačili za vítěznou brankou, ke které měl nejblíže Haša. Poprvé jeho táhlou střelu vytáhl Kollár, podruhé pak hlavičkoval do břevna. Hostům sice vázla rozehrávka, herně se spíše hledali, ale podařil se jim jeden pěkný útok, kterým rozhodli o dalším bodovém exportu hostujících týmů ze hřiště Hanáků. Špatného postavení více domácích hráčů využili v 74.min. ke kolmé přihrávce do strany a přesný centr uklidil do brány hlavou na 1:2 Stříž. Domácí se už na vyrovnání nezmohli. V předehrávce prvního jarního kola ještě nastoupí na umělé trávě v Otrokovicích-Baťově v sobotu 14.11. od 10:30 hod. proti béčku Zlína