SK HS KROMĚŘÍŽ - MFK VÍTKOVICE 1:2 (0:1)

Branky: 56. Strašák - 45. Musiol, 71. Hruzík

Rozhodčí: Klíma - Horák, Dubravský

Diváků: 400 (347 platících)

SK HS Kroměříž: Petr – Matoušek, Swiech, Budín, Jeleček – Strašák (76. Nevřala), Hromek (46. Silnica) – Žák (46. Krška), Haša, Ševčík - Neubert.
Připraveni Šustr, Kašík, Látal, Minář. Mimo nominaci Unger, Horák, Drápal. Zraněni Steiner. Trenér: Vlastimil Chytrý.

MFK Vítkovice: Rohel – Stoica, Coufal, Korneta - Cverna (82. Lukáš), Wojnar, Mišinský (86. Kovář), Hruzík, Dvořák –  Kovařík, Musiol. Trenér: Oldřich Jakubek.

Na půdě kroměřížského stadionu se představily nedávno obnovené Vítkovice. Městský fotbalový klub po postupu do MSFL notně posílil a určitě bude chtít hrát o postup do národní fotbalové ligy. Své ambice po všech stránkách předvedl i v sobotním večerním utkání.

Jako první zahrozili nebezpečnou střelou hosté, ale nad. Na druhé straně se vyznamenal Rohel, který vytáhl na roh gólovou hlavičku Žáka po centru Matouška. Domácí brankář Petr pak zmařil tutovku Musiola. Na hřišti se hned od začátku dost jiskřilo po tom, co hosté dvakrát bez míče ostře faulovali domácí hráče, ale poprvé na to rozhodčí Klíma u Cverny asi zapomněl a podruhé vytasil pouze žlutou kartu pro Dvořáka, který si svým zákrokem na Matouška před hlavní tribunou koledoval o vyloučení. Pár minut nato se do slibné situace prodral domácí Haša, ale jeho oblouček před bránu zakončil Matoušek skákavou střelou vedle.Po dvaceti minutách se ale na stranu Vítkovic přenesla i fotbalová aktivita, kdy rychlým pohybem a kvalitou na míči domácí přehrávali. Na bránu Petra se valily nebezpečné útoky a domácí brankář musel dvakrát vytasit pohotové zákroky. Půl minuty před přestávkou však byl bezmocný při zakončení exligového Musiola, který sám před bránou nezaváhal a zúročil rychlou a přesnou akci hostů na 0:1.

Druhou půli načal individuálním průnikem do vápna Ševčík, ale z úhlu prudkou střelou těsně minul Rohelovu bránu. V 52.min. zahrávali hosté signál z rohového kopu, ze kterého si vykoledovali pokutový kop. Radek Petr však penaltu výborným zákrokem Kovaříkovi zneškodnil, včetně poháru v Líšni to byla již třetí penalta proti Hanákům ze čtyř soutěžních zápasů a domácí brankář všechny chytil. Za dvě minuty se do obrovské šance dostaly opět Vítkovice a jen nekoncentrovaností při zakončení se tutovky zbavily. Domácí ožili a ve více lidech se tlačili za vyrovnáním, což se jim podařilo. V 56.min. zahrával Strašák trestný kop z 20-ti metrů a trefil se náramně na 1:1. Na opačné straně domácí opět podržel Petr, který reflexivně vyrazil prudkou hlavičku z bezprostřední blízkosti. Domácí pak předvedli kombinaci, po které mohli výsledek otočit, ale Krškova křížná střela šla jen těsně vedle. Z druhého gólu se nakonec radovali hosté v 71.minutě, ale sérií chyb v rozehrávce a vinou špatných řešení jim k tomu hodně pomohli domácí hráči a osamocený Hruzík zcela sám před Petrem nezaváhal. Stav 1:2 vydržel až do konce i když se Hanáci snažili o vyrovnání. Penaltou silně zaváněl zákrok na Hašu, ale rozhodčí Klíma byl jiného názoru. Nadějný útok Ševčík nedotáhl a střely Kršky a Ševčíka zlikvidoval Rohel. Tři body tak putovaly do Vítkovic, které byly silným protivníkem Hanáků a zejména mezi 20-60 minutou předvedly výkon druholigových parametrů.

Hanáky nyní čeká dvouzápasový týden, kdy ve středu od 17 hodin nastoupí ve 2.kole MOL cupu (poháru FAČR) ve Vyškově a v sobotu od 16:30 hodin k dalšímu kolu MSFL v Hulíně.