Úvodní stránka>Aktuality>Také v odvetě těsná výhra Frýdku

SK HS KROMĚŘÍŽ - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:1 (0:1)

Rozhodčí: Machač Lukáš - Denev Alex, Nováček Ivo.Delegát: Ondráš Vít.

Diváků: 311

SK HS Kroměříž: Jícha - Šmerda (40. Okleštěk), Dvořák, Matoušek, Jeleček - Motal (60. Marchuk), Cupák - Krhut, Masař, Silný (86. Chytil) - Kovář. Připraveni Toman - Vyhlíd, Mlčoch, Moravec M. Trenér: Bronislav Červenka.

MFK F-MKofroň – Literák, Bialek, Hloch, Kaizar - Hýbl (60.Vychodil), Mozol (86. Mrkvička), Skwarczek, Hykel - Varadi (74. Duda), Vašíček. Trenér: Jan Žižka.

V prvním jarním utkání přivítali Hanáci doma posílený Frýdek-Místek, který se nechce smířit s pozicí v tabulce, na které se aktuálně nachází. Hrálo se pod umělým osvětlením a na toto roční období na výborně připraveném trávníku. Po celé utkání sympaticky oba celky povzbuzovali skupinky jejich fanoušků.

Jako první zahrozil střelou ze střední vzdálenosti Motal, ale brankář Kofroň byl připraven. Na druhé straně zakončil rychlou kombinaci prudkou střelou nad Hýbl. Domácí pak měli nadějnou sérii standardních situací, ze které ale nic nevytěžili. V 16.minutě musel opět zasahovat Kofroň, který vyrazil střelu aktivního Motala jen před sebe, ale k dorážce se Kovář neprotlačil. Ve 23.minutě podnikli domácí pěknou kombinační akci, kdy Cupák prostrčil do vápna na Motala, kterému ale míč podklouzl pod kopačkou a o velkou šanci se tak připravil. Prvních 25 minut se hrál svižný fotbal nahoru dolů, ale pak tempo postupně opadalo a hra se ubírala do nepřesností a odvíjela se spíše uprostřed pole. Až minutu před pauzou až příliš lehce prošel do vápna hostující Hykel, na jehož zpětnou přihrávku si počkal Vašíček a do protipohybu Jíchy bezpečně skóroval.

Druhou půli načal závar v hostujícím vápně, ale Motalovo zakončení šlo nad. V 59.minutě se po chytře zahraném autovém vhazování dostal k míči Silný, ale jeho prudký centr před bránu adresáta nenašel. To se už hosté poměrně delší dobu soustředili na poctivé bránění jednogólového nádskoku a dopředu se příliš nehrnuli. Domácím se dlouhé minuty nedařilo překonat dobře organizovaný obranný blok hostí. Až dvě minuty před koncem se u pravé lajny přes Hykela krásně uvolnil Matoušek, jehož nádherný centr poslal hlavou smolně do břevna Kovář a odražený míč do sítě dorazil Okleštěk, který svou předvídavostí předběhl několik hostujícíh obránců a dorážkou vyrovnal na zasloužených 1:1. Bohužel pomezní Nováček zcela nepochopitelně se zpožděním odmával ofsajd, čímž upřel domácím podle všeho zcela regulérní branku a v podstatě rozhodl o tom, že tři body putují do Frýdku-Místku.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Polovina hráčů nepodala svůj standardní výkon, což rozhodlo. Zápas byl vyrovnaný. Kdyby každý náš hráč na svém postu podal svůj standardní výkon, utkání bychom zvládli. Ale podprůměrných a průměrných výkonů bohužel bylo víc. V prvním poločase jsme udělali jednu chybu, kdy jsme ztratili míč a dostali zbytečný gól do šatny, který ovlivnil druhý poločas