Úvodní stránka>Aktuality>Starší žáci měli náročný zápasový víkend

O víkendu kategorie U15 a U14 čekala velmi těžká dvě utkání s ligovými soupeři. Nejprve v sobotu jsme na domácí půdě přivítali tým SK Dynamo České Budějovice a hned v neděli opět v Kroměříži byl naším soupeřem celek SK Sigma Olomouc.

U15
SK HS Kroměříž - SK Dynamo České Budějovice 1:3 (0:2) hráno 2x35´
branky: Braun

Sestava: Kolář (36. Stavěl) - Joura, Vyhlíd, Oračko, Knap (36. Dvouletý) - Heinz (55. Vytiska), Fekar (36. Braun) - Dočkal, Dušek, Pecina (65. Dobrý) - Lukáš

Celé utkání bylo ve vysokém tempu a hrálo se na obou polovinách hřiště. Šance si vytvářeli domácí i hosté, bohužel v prvním poločase se trefili do černého jen hráči Českých Budějovic. Naštěstí, se kluci z Kroměříže nenechali otrávit a dále pracovali velmi poctivě, za co jim po křídelní akci byl přisouzen gól, který vsítil Braun do odkryté branky. Tempo zápasu se vystupňovalo a těsně před koncem měl na kopačkách vyrovnání Lukáš, ale neproměnil. A jak už to bývá zvykem, tak se urodilo na druhé straně, když z protiútoku uzavřel na konečných 1:3 soupeř.

SK HS Kroměříž - SK Simga Olomouc  0:8 (0:1) hráno 2x40´

sestava: Stavěl (36. Kolář) - Joura, Hanák, Kozubík, Šupčík (30. Zaoral, 70. Dobrý) - Heinz (55. Trampota), Dočkal - Pecina (25. Žďára), Dušek, Braun (36. Pecina) - Lukáš (65. Benedikt)

Utkání mělo ještě vyšší tempo než zápas v sobotu. Tým z Olomouce více držel míč, ale do vyložených šancí jsme jej tolik nepouštěli. Naopak jsme občas zahrozili z rychlého protiútoku po kvalitním presinku. Tento způsob hry jsme udrželi přibližně 60 minut. Únava v  dalším průběhu zápasu byla značná. Domácí už nedokázali plnit pokyny ve stoprocentním tempu a bylo to charakteru, který ze sebe dokázali vymáčknout. Převaha již byla značná a tak soupeř zvýraznil výsledek na konečných 0:8.

Hodnocení trenérů: "Do obou střetnutí jsme šli jako outsider, ale po dobu, kdy měli hráči z čeho brát jsme byli vyrovnaným soupeřem. Na tomto faktu lze do budoucna stavět i s tím ohledem, že ze širšího kádru ročníku 2002 chybělo okolo 5 hráčů, kteří by kvalitu celku zase o něco zvýšili. Všichni hráči si potvrdili, že poctivá práce v tréninku se odráží na zápasech v přípravě. Všichni kolem věříme, že tento způsob dokážeme přenést i do dalších zápasů."

U14
SK HS Kroměříž - SK Dynamo České Budějovice 1:12 (1:3)
branky: Linda

sestava: Vytiska (36. Dvouletý) - Němčík (36. Válek), Večerka, Stavjaníková (57. Dobrý), Lejsal (36. Dočkal) - Linda, Hendrych (57. Lejsal) - Dobrý (36. Vojáček), Nohava (57. Chytil), Jiřík (57. Němčík) - Chytil (36. Vytiska)

V prvním poločase jsme dokázali plnit, to co jsme si řekli. Dokázali jsme i ohrožovat branku soupeře, i když se většina času odehrála před naší brankou. Jenomže, po prostřídání a pár inkasovaných gólech se tým na hru vykašlal, což znamenalo rapidní nárůst branek na našem kontě. Výsledek se nakonec zastavil na konečných 1:12.

SK HS Kroměříž - SK Sigma Olomouc 0:12 (0:6) hráno 2x40´

sestava: Vytiska - Němčík, Večerka, Linda, Lejsal - Hendrych, Jiřík - Dobrý, Nohava, Bíbr - Chytil střídali: Hrabal, Válek, Vojáček

V tomto utkání jsme střídali průběžně hokejovým způsobem. Soupeř byl o něco lepší než v sobotu Budějovice, ale přesto všechno jsme i s tímto týmem dokázali v určitých partiích zápasu držet míč a kombinovat. Oproti sobotnímu zápasu jsme udrželi tempo celých 80 minut a u většiny hráčů už to bylo o charakteru, který ve zbytku sil dokáží najít a s tím ukázat ty své nabyté dovednosti.

Hodnocení trenérů: "Hráči ukázali, že nám oproti těmto týmům chybí síla, rychlost i technická vyspělost, ale přesto všechno stále monitorujeme zlepšení oproti létu a jen další poctivá práce nás dokáže těmto celkům přiblížit. Tímto chci apelovat na pravidelnost tréninkových jednotek, protože byl vidět výrazný rozdíl mezi hráči, jenž trénují pravidelně a hráči, kteří absolvovali méně jak 70% akcí."

Kompletní informace a hodnocení předal Mgr. Mrázek Ondřej, vedoucí trenér SpSM.