SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - SK UNIČOV 1:2 (0:2)

Branky: 87. Ferko Josef - 15. Jeřábek Pavel, 38. Krč Aleš

Rozhodčí: Nováček Ivo - Černý Josef, Pfeifer Michal. Delegát: Juřička Jiří.

ČK: 62. Budín Radovan

Diváků: 210

SK HS Kroměříž: Šustr - Hynčica, Čep, Budín, Netopil - Steiner, Stratil, Zavadil, Strašák (69. Galetka) - Silný (84. Pavelka), Neubert (68. Ferko). Náhradníci: Oral - Hromek, Kašík, Látal. Trenér: David Klimek.

SK Uničov: Uvízl – Rajnoha, Putzidis (69. Swiech), Vejvoda, Koutek – Jeřábek (79. Kasal), Juřátek, Nuc, Vasiljev – Komenda (75. Binar), Krč. Trenér: Jiří Balcárek.

Netradičně potřetí za sebou během dvou týdnů nastoupili Hanáci na domácím trávníku. Po minulých zápasech proti Hulínu a Mohelnici měli Hanáci původně cestovat v neděli ráno do Uničova, ale tam se provádí stavební práce v místním fotbalovém areálu, tudíž Uničov nabídl Hanákům obrácené pořadí vzájemných zápasů, což vedení našeho celku akceptovalo a utkání se nakonec odehrálo v Kroměříži v pátek 16.9.2016 od 17:00 hodin.

Hostující zkušený trenér Balcárek přivezl jako vždy kompaktní uničovský tým, který drží poměrně dlouho pospolu a disponuje velmi kavlitními třetiligovými hráči. Zkušenost Uničova se nakonec potvrdila, když si proti snaživě hrajícím Hanákům vypracoval více šancí a vstřelil o gól víc. Obě branky vstřelil Uničov po centrech z levé strany a při obou situacích se jeho skórující hráči dokázali odpoutat od domácích protihráčů. Slávisté nehráli až tak špatně, ale po dvou brankách hostů z prvního poločasu a po vyloučení Budína měli značně ztíženou roli. Alespoň snaha byla oceněna kontaktní brankou, kdy již v oslabení Ferko po individuální akci vystřelil přesné k tyči, ale více toho už domácí nestihli a na body to tentokrát nestačilo.

Komentář vedoucí domácího mužstva Kristýny Haldinové:"Jednu z prvních velkých šancí si hosté vytvořili ve dvanácté minutě, kdy Jeřábek z malého vápna hlavičkoval nad. Během dalších tří minut si Uničov vytvořil minimálně dvě šance. V 15.minutě vstřelil gól Jeřábek, kdy dostal centr z levé strany a skluzem míč dostal do brány. V polovině poločasu si Steiner vytvořil pár šancí, jednu třeba po chybné rozehrávce bývalého hráče Hanáků Rajnohy, trefoval se však pouze do golmana. Budín byl vidět při rohových kopech, kdy hned dvakrát poslal míč hlavou do rukavic golmana. Vidět byl i dorostenec Zavadil, který si výborně poradil s hráči ve středu pole, vyslal Steinera, který střelou nezměnil skóre. Ve 37. minutě dostal Aleš Krč centr z levé strany a nepříliš rychlou střelou poslal míč k levé tyči na 2:0. V druhém poločase vybojoval míč Steiner a posunul na Zavadila, ten zamířil přímo do rukavic golmana. 63.minuta se nevydařila Budínovi, který sbíhal na levou lajnu a minimálně se dotknul kopaček soupeře, rozhodčí však vytáhl červenou a Buďa musel odejít do kabiny. V závěru druhého poločasu se opět skvělým zákrokem vyznamenal Šustr. V 88.minutě snížil stav na 1:2 Pepa Ferko, kdy získal míč v půli hřiště a po dlouhé době se střelecky prosadil. V minutě nastavení měl poslední šanci na kopačkách David Steiner, zamířil však do rukavic golmana. Uničov určitě nepředvedl dobrou hru, ale dokázal zvítězit. Určitě byly nějaké šance i na naší straně, každopádně potřebujeme dávat góly a zapracovat na fyzické stránce. Rozhodně nesklánět hlavu po nevydařeném balónu. Potřebujeme ve Zlíně bodovat a získat tak naději na vzestup."

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).