Úvodní stránka>Aktuality>Remízový zápas s kvalitním Vyškovem

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - MFK VYŠKOV 1:1 (0:1)

Branky: 88. Berčík Ondřej - 40. Přerovský Daniel

Rozhodčí: Silný Zdeněk - Křepský Michal, Kulička Radek. Delegát: Hulcký Zdeněk.

ČK: 90. Lahodný

Diváků: 354

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda (85. Stratil D.), Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Krhut, Neubert (67. Berčík), Blanař (59. Sedláček) - Kovář. Připraven Trochta, Chyla, Moravec. Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

MFK Vyškov: Machalický – Tijani, , Kuncl, Toure, Jeřábek – Přerovský, Schneider (90. Odehnal), Matocha, Lahodný, Novotný (63. Němeček) – Pospíšil (80. Kone). Trenér: Jan Trousil.

Hanáci se poprvé na jaře představili před domácím publikem. Na velmi dobře připraveném trávníku a pod umělým osvětlením se v pátečním večeru utkali s Vyškovem, čili jednalo se o souboj aktuálně druhého se čtvrtým celkem neúplné tabulky. Postavení obou celků v tabulce mohlo nabídnout kvalitní fotbal, ale současně také fakt, že se může jednat o taktickou bitvu dvou vyrovnaných soupeřů, kteří na sebe budou velmi dobře připraveni. Během zápasu se potvrdila spíše druhá varianta. Prvních patnáct minut byli aktivnější domácí a tato pasáž vyústila ve vyloženou šanci Blanaře, který se po parádní přihrávce od Kováře řítil sám na brankáře Machalického, ale ten špičkou kopačky vyrazil míč jinak směřující do jeho brány. Nebezpečná byla situace po hlavičce důrazného Hlocha a následný závar, ale míč se nakonec dostal do náruče hostujíího brankáře. Hanáci se ještě nekolik minut snažili o útočnou hru, ale postupně přebíral taktovku hostující Vyškov. Jeho hráči začali být pohyblivější a hlavně lepší v kombinaci. Nicméně proti pozorné defenzivě domácích si defacto nevytvořili žádnou příležitost. Až pět minut před koncem poločasu se po dlouhém nákopu a po velkém zaváhání domácích dostal k míči Přerovský a ten ač osamocen mezi trojicí Hanáků, tak se šťastně dostal až před Kofroně, kde nezaváhal a zajistil hostům vedení 0:1. Hanáci se dlouho nemohli dostat k souvislejší akci a v tomto trendu pokračovali i během druhé půle, přičemž přesnost v kombinaci začala váznout i hostům. Hra se odvíjela většinou ve středu hřiště, byla rozkouskovaná a k vidění bylo více soubojů než fotbalových akcí. Až 72.minuta přinesla více vzruchu, když se po standardní situaci dostali k hlavičce hosté a míč z brankové čáry vyhlavičkoval domácí Matoušek. Hráči Kroměříže pak přeci jen vyvinuli větší úsilí a podařilo se jim zatlačit Vyškov na jeho polovinu. Pěknou hlavičku Cupáka vyrazil brankář Machalický a několik nadějných akcí zblokovala obrana Vyškova. Domácí byli nakonec po zásluze odměněni vyrovnávací brankou, kterou vstřelil přesnou křížnou střelou po zemi střídající Berčík. Domácí se sympaticky snažili zvrátit výsledek na svou stranu a Vyškov měl velké starosti. Závary v jejich vápně jen se štěstím ustáli, přičemž Kovář ani Krhut obraný val hostů neprostřelili. Blízko ke gólu byla hlavička Matouška, ale míč vytěsnil mimo bránu brankář Machalický. V závěru utkání ostře fauloval Lahodný a po červené kartě musel do sprch. Krátce nato jej málem následoval Přerovský, ale jeho vražení do soupeře v přerušené hře rozhodčí překvapivě ocenil jen žlutou kartou. Bohužel díky tomuto se tříminutové nastavení využilo jen pro řešení situací hlavním rozhodčím a na fotbal se vůbec nedostalo, což evidentně ublížilo v závěru lépe vypadajícím domácím a nahrálo zdržujícím hostům.

Komentář Ivo Světlíka:"Byli jsme všude pozdě a pomalí. Vyškov byl sedmdesát minut lepší na míči, ale 100% šance jsme měli paradoxně my. Kdyby Blanař proměnil svůj sólový nájezd, možná by nám to pomohlo. Po naší hrubé chybě vzadu, kdy Motal zbytečně nastřelil Přerovského, jsme navíc lacino inkasovali. Naše hra se změnila k lepšímu až po prostřídání. Šli jsme do rizika, dali jsme do útoku Matouška s Krhutem. Najednou tam byl tlak do vápna a dostávali jsme se k nebezpečným centrům z kraje. Ten gól byl myslím zasloužený a nechybělo mnoho a mohli jsme urvat i tři body. Vzhledem k průběhu utkání a kvalitě soupeře je však remíza spravedlivá. Jsme rádi, že mladí kluci do utkání naskakují a učí se. Berčík navíc ve svém druhém startu na jaře vstřelil branku. Doufám, že ho to nakopne a bude se posouvat dál."

Komentář trenéra hostů Jana Trousila:,,Náš problém je, že jakmile pošleme do hry hráče z lavičky, není to úplně adekvátní náhrada. Prostě nemáme druhého útočníka. Posledních deset minut nás domácí dostali pod tlak, ale s tím jsme si poradili. Bohužel přišla standardka a po ní série odrazů a skluzů a šťastné vyrovnání křižnou střelou za tyč. Celkově nám chyběla taková ta hladovost soupeře dorazit, abychom jim odskočili na 2:0. Pak by museli vytáhnout hru a tím bychom mohli chodit do otevřené obrany."