Úvodní stránka>Aktuality>Remíza mužů proti Kozlovicím

SK HANÁCKÁ SLAVIA Kroměříž - FK Kozlovice 1:1 (0:1)

Branky: 72. Silný - 20. Žůrek.

Rozhodčí: Mrázek.

Diváků: 50

SK HS Kroměříž: Šustr (46. Unger) - Rajnoha (77. Zapletal), Čep, Večerka (46. Kašík), Jeleček - Beránek (46. Hynčica), Silnica, Strašák (75. Ferko), Ferko (46. Stratil) - Galetka (46. Šipka), Silný. Trenér: Chytrý Vlastimil.

FK Kozlovice: Kadlec (46. Bureš) – Krejčíř (60. Heger), Martin Král, Tomčík (46. Michal Král), Heger (30. Střelec) – Hradil (60. Sikora), Axamit, Dostál, Drápal, Sikora (30. Kaďorek) – Žůrek (70. Maduda). Trenér: Roman Matějka.

V sobotu 30.1.2016 odehráli Hanáci další přípravný zápas, tentokrát proti diviznímu celku z předměstí Přerova, kterým jsou FK Kozlovice. Soupeř přijel posílen o brankáře Bureše a obránce Krejčíře, kteří ještě na podzim oblékali dres třetiligového Prostějova, v útoku pak předváděl své typicky rychlé náběhy exligový Libor Žůrek, který jednu sezónu působil i v našem dresu.

Hanáci začali dobře, přesné kombinace jim přinesli velké šance, ale Galetka sám před brankářem nastřelil jen jeho nohu a poté netrefil polopráznou branku. Samostatné akce Silného, Beránka a Rajnohy přestála hostující obrana s velkým štěstím. Hosté se z hlubokého obranného bloku vymanili po dvaceti minutách a hned jim to přineslo vedení 0:1. Drápal vysunul za obranu Žůrka, který precizním lobem nad vyběhnutým Šustrem ukázal zkušenost v zakončení. Kozlovice ožily, zvýšili svůj pohyb a také četnost akcí směrem dopředu. Výsledkem byly dvě nastřelené tyčky domácí branky. Ke konci poločasu domácí svého soupeře zatlačili do hluboké defenzívy, ale gól se jim vstřelit nepodařilo.

Ve druhém poločase měli Hanáci trvalou převahu i když jejich hra zdaleka neměla potřebný pohyb, rychlost práce s míčem a mnohdy i přesnost. Viditelně působila únava z kondičního bloku probíhající přípravy. Zatažení hosté už dopředu téměř nevyráželi, ale dobrý výsledek jim držel brankář Bureš. Ten zlikvidoval či přestál velké šance Šipky, Silného a dvakrát Hynčici. Nakonec kapituloval až po samostatné akci a přesné střele Silného, kterému pak za několik minut nato zázračně zlikvidoval další gólovou hlavičku. Když se na druhé straně neujal pěkný volej Žůrka, tak se oba soupeři rozešli smírně.

V dalším přípravném utkání se Hanáci utkají příští sobotu 6.2.2016 od 11 hodin na domáci půdě s dalším divizním týmem z Přerova, tentokrát to bude FC Viktorie Přerov. Článek k úvodu zimní přípravy je zde, plán přípravných zápasů je zde.