Úvodní stránka>Aktuality>Prvoligový Zlín v poháru nepřipustil žádné komplikace

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC FASTAV ZLÍN 0:5 (0:1)

Branky: 23. Gajić, 48. Poznar, 60. Železník, 67. a 76. Jakubov

Rozhodčí: Marek - Polák, Mojžíš

Diváků: 1464

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Hloch, Hirsch - Cupák, Motal - Krhut (72. Dvořák), Mlýnek (59. Okleštěk), Jeleček (70. Marchuk) - Silný. Trenér: Bronislav Červenka.

FC Fastav Zlín: Dostál - Gajić, Buchta, Bačo - Bartošák (65. Masař), Jiráček, Hronek, Podio, Džafić - Poznar (60. Jakubov), Železník (60. Beauguel). Trenér: Michal Bílek.

Hanáci ve druhém kole národního poháru pod názvem MOL Cup nastoupili doma proti prvoligovému Zlínu, který má aktuálně velmi dobrou formu. Postupem z prvního kola a nalosováním prvoligového soupeře Hanáci nadělili sportovní dárek jak sobě tak i velké spoustě fanoušků. Nakonec se na stadionu na Obvodové ulici sešlo více jak 1 500 diváků, kteří vytvořili pěknou kulisu tomuto kroměřížskému sportovnímu svátku.

V samotném utkání podle papírových předpokladů dominoval Zlín, který pohárové utkání během prvoligové přestávky pojal velmi zodpovědně a předvedl pestrou, rychlou a brankami okořeněnou hru. Hanáci se snažili, zejména během první půle byla jejich hra dobrá a do kabin odcházeli pouze s jednogólovým mankem,  nutno však podotknout, že Zlín měl velké šance vstřelit víc než jeden gól. Vedoucí branku vstřelil hlavou po rohovém kopu až příliš volný Gajić.

Krátce po obrátce vstřelil druhý a poměrně důležitý gól Poznar, kterého pak o několik minut později napodobil parťák z útoku Železník. Pod tíhou prakticky rozhodnutého zápasu a postupem času Hanáci odpadali, čemuž navíc napomohlo také zbytečné vyloučení útočníka Silného, který za dva podobné zákroky obdržel dvě žluté karty a musel předčasně do sprch. To už bylo pro Hanáky příliš velké sousto a skóre narůstalo až na konečný pětibrankový rozdíl. Ve velkém vápně se dvakrát prosadil Jakubov.

Hostující Zlín jde v poháru dál a může vyhlížet los dalšího kola. Domácím patří velké poděkování za to, že se zasloužili o sehrání tohoto atraktivního zápasu a hostům za předvedenou hru a prezentaci kopané nejvyšší české úrovně v Kroměříži.

Hanáky v dalším zápase MSFL doma čeká Hodonín, přičemž z důvodu středečního poháru je zápas přeložen z původního pátečního večera na sobotu 8.9.2018 od 16:00 hodin.