Úvodní stránka>Aktuality>První výhra mužů v zimní přípravě

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC BANÍK OSTRAVA junioři 5:1 (3:1)

Branky: Silný 3, Motal, Blanař - Houdek

SK HS Kroměříž: Kofroň (67. Svoboda) - Šmerda, Neubert, Hloch, Jeleček - Motal, Cupák - Krhut, Kovář, Blanař - Silný. Do druhého poločasu do pole střídali Berčík, Fojta, Chudoba, Moravec. Trenér J. Baďura.

Po lednovém měření sil se starším dorostem U19 FC Baník Ostrava se muži HS utkali také s juniorkou tohoto klubu. Během dne v Kroměříži dost sněžilo, ale správce fotbalového areálu na Obvodové pan Jiří Buksa odvedl kus práce a utkání se nakonec mohlo odehrát. Na hřišti sice ležela vrstva sněhu, ale zápas se hrál svižný plný pohledných situací a branek. Hosté začali sebevědomě a drželi míč na svých kopačkách. Výsledkem jejich převahy byla vedoucí branka po krásné střele. Hanáci vyrovnali po brejku Silným, hostující trenér sice reklamoval u rozhodčích ruku nebo ofsajd, ale ani s jedním argumentem neuspěl a vyrovnání platilo. Po této brance Hanáci přidali, byli svižnějším a důraznějším mužstvem prakticky až do konce zápasu. Tři gólovky vyrážel hostující golman a jednou ho zachránila tyč. Vedení na stranu domácích pak převážil Motal, který technickou střelou z volného přímého kopu potrestal předchozí faul hostů na Kováře. Třetí branku vstřelili Hanáci z pokutového kopu Silným, přičemž penalta se kopala za faul hostujícího brankáře, který hasil velký závar v jeho vápně.

Také ve druhé půli byli domácí lepší v poli i v zakončení, Baník se ze hřiště až překvapivě hodně vytratil. Na 4:1 zvyšoval pohotovou dorážkou Blanař. Pátou branku vstřelil po pěkné akci Silný, který tak dokonal hattrick a potvrdil své střelecké kvality. Další šance Hanáků už gólem neskončili. Hanáci si tak připsali první vítězství v probíhající zimní přípravě a bylo vidět, že chtějí do utkání investovat hodně sil. Také proto byl domácí trenér Baďura po utkání o poznání spokojenější než v zápasech předchozích a hra domácích už podle jeho názoru snesla nějaké měřítko.