Úvodní stránka>Aktuality>První a velmi důležitá výhra

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FK MOHELNICE 3:0 (0:0)

Branky: 69. Netopil Tomáš, 72. Silný Jan, 87. Steiner David

Rozhodčí: Vojkovský Jakub - Bureš Jakub, Černoevič Alexandr. Delegát: Vidlák Karel. Technický delegát: Beneš Jaroslav.

ČK: 45. Heidenreich Jakub

Diváků: 160

SK HS Kroměříž: Šustr - Šmerda, Čep (57. Látal), Budín, Netopil - Silný, Stratil, Zavadil, Strašák (74. Galetka), Steiner - Neubert (68. Hynčica). Náhradníci: Oral - Hromek, Kašík, Ferko. Trenér: David Klimek.

FK Mohelnice: Hora – Fiala, Kuba, Markovič, Heidenreich – Svoboda (50. Vokoun), Fišara, Pinkava, Bzirský (87. Knýř), Bača – Hapal. Trenér: Roman Sedláček.

Podruhé za sebou během pár dní nastoupili Hanáci na domácím trávníku a konečně jim vyšel zápas za tři body. V prvním poločase byli sice lepším celkem hosté, kteří měli více ze hry, měli i slušné šance na vstřelení branky, ale v koncovce si nepočínali důrazně popřípadě byl proti výborný brankář domácích Šustr. Ke konci poločasu navíc hosty oslabil Heidenreich, který sice nechtěně, ale naprosto hrůzostrašně sestřelil oběma nohama ve vzduchu do hlavy obránce Šmerdu a od rozhodčího obdržel přímo červenou kartu. Oslabení hosté měli sice na začátku druhého poločasu další slušnou šanci, když šla střela zblízka vedle a výborně zahraný trestný kop bravurně zneškodnil Šustr. Pak se ale rozjeli domácí a třemi velmi pěknými brankami Mohelnici naprosto smetli ze hřiště. Další pěkné a kolmé útoky domácích zůstali nevyužity.

Komentář vedoucí domácího mužstva Kristýny Haldinové:" Hned v úvodu utkání se do šance dostali hosté. Ve 2.minutě Mohelnice kopala roh, který chybě odkopl Martin Neubert na přední tyči, ale gólman Šustr skvěle zasáhl. David Steiner měl mnoho šancí za poločas, slibnou si vytvořil ve 41.minutě, kdy po rohovém kopu získal míč a těsně minul břevno branky. Na konci 1. poločasu byl vyloučen hráč Mohelnice za hrůzostrašný zákrok na Daniela Šmerdu. Hosté tak nastoupili do druhé půle v oslabení. Kvůli zranění odešel v 57.minutě domácí kapitán David Čep, kterého po dlouhém zranění vystřídal Václav Látal. V 67. minutě kopali Hanáci roh. Trenér David Klimek poslal Tomáše Netopila na zadní tyč a ten hlavou poslal míč do brány. O dvě minuty později se prosadil Jan Silný a skóre pak uzavřel David Steiner, jenž z levé strany vystřelil ke vzdálenější tyči a rozevlál tak do třetice síť Mohelnice."

I další zápas sehrají Hanáci na domácím hřišti i když původně měli cestovat příští neděli do Uničova. Ten však provádí stavební práce ve svém fotbalovém areálu a nabídl Hanákům obrácené pořadí vzájemných zápasů, což domácí celek akceptoval a utkání se nakonec sehraje již v pátek 16.9.2016 od 17:00 hodin na stadiónu na Ovodové ulici v Kroměříži.

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).