Úvodní stránka>Aktuality>Přípravný zápas U17 proti pražské Bohemce 1905

FC Bohemians 1905 Praha U17 - SK HS Kroměříž U17 3:2 (2:0)

Branky: Mlčoch 2

Sestava: Polišenský (41‘ Šebestík) – Liška (12‘ Lysák), Pospíšil, Žiška, Štěpják – Oračko (41‘ Vojáček), Mlčoch, Storzer, Malošík – Fekar, Sedláček (54‘ Vyhlíd).

Zajímavý zápas sehráli mladší dorostenci ve Slušovicích, kde jsou na soustředění jejich vrstevníci v pražské Bohemky. Mladší dorostenci vstoupili do utkání až příliš s velkým respektem. V prvních deseti minutách byly lepším mužstvem dorostenci Bohemians Praha, kteří měli více míč na svých kopačkách. Ve 12‘ minutě se za svou aktivitu také dočkali gólu po zaváhání brankáře Hanáků. Od tohoto okamžiku se hra začala vyrovnávat a Hanáci se začali dostávat do tempa. Jenže ještě jednou v prvním poločase inkasovali a tak první polovinu utkání prohráli 2:0. Do druhého poločasu nastoupili Hanáci jako jiné mužstvo. Hýřili pohybem, nasazením a vyhrávali osobní souboje. Soupeře zatlačili na jeho polovinu. Při jednom rychlém útoku si hosté museli ve vlastní šestnáctce pomoci faulem na pronikajícího Erika Mlčocha a rozhodčí nařídil pokutový kop, Který sám faulovaný hráč nekompromisně proměnil. V další průběhu utkání se hrálo především na polovině Bohemky, která vyrážela do rychlých protiútoků. Po jednom takovém se špatně zorientoval stoper Hanáků a Bohemka šla zase do dvoubrankového trháku. Jenže hned po rozehrání našel Žiška krásným dlouhým pasem nabíhajícího Erika Mlčocha, který pláchl obráncům Bohemky a z úhlu prostřelil brankáře, Hanáci tak snížili na 3:2. V závěru utkání pak Hanáci dohrávali bez vyloučeného Lysáka, který svůj dobrý výkon znehodnotil svou nedisciplínou k rozhodčímu. I přes další příležitosti se již Hanákům nepodařilo vyrovnat.

"Do utkání jsme vstoupili až s příliš velkým respektem k soupeři. Kluci měli strach hrát a zbavovali se odpovědnosti. Soupeři jsme darovali první gól, ale paradoxně po něm jsme s začali dostávat do tempa. O poločase jsme si řekli, že nemáme co stratit a ukážeme, že fotbal hrát umíme. Kluci se začali pohybovat, nevynechali jediný souboj a svým nasazením začali soupeře jednoznačně přehrávat. Prozatím jsou naše výkony nevyrovnané, ale věřím, že když se každý hráč bude soustředit na svůj výkon, můžeme se těšit na další utkání." hledal pozitiva v týmu trenér Bc. Petr Bláha.