Úvodní stránka>Aktuality>Přípravný zápas U14+U15 se S.Olomouc

U15 - hráno 2x40´

SK HS Kroměříž - SK Sigma Olomouc 1:10 (0:4)
Branka: Kozubík
Sestava: Kolář - Joura, Kozubík, Frýdl, Knap - Švajda - Pacina, Heinz, Fekar, Žďára - Lukáš střídali: Schönwalder, Linda, Cimra.

"Špičkové mládežnické kluby hledají možnosti porovnání s co nejlepšími soupeři, aby tak v zápase porovnaly schopnosti svých hráčů s absolutní špičkou. Do této kategorie lze tak bezesporu zařadit i přátelské utkání našich kluků proti Sigmě Olomouc, jejíž mládež patří k tomu nejlepšímu v ČR. Je tedy dvakrát škoda, že naši kluci k utkání nastoupili v jedenácti hráčích a byli doplněni na lavičce dvěma hráči ročníku 2003. Jen na okraj, olomoucký tým přijel s 18 hráči. Naši soupeři mají také prázdniny, ale jejich počet zřejmě svědčí o faktu, že svůj sport berou vážně a ne jen jako jeden z kroužků.

První poločas zastihl naše chlapce plné síly a snahy o rovnocenou partii. Nenechali se pouze zatlačit do defenzívy a napadali svého soupeře vysoko a dařilo se jim v krátkých pasážích držet míč a úspěšně kombinovat. Přesto se kvalita hráčů Sigmy s postupujícím časem projevovala a vyústila ve čtyřbrankovém poločasovém vedení. S přibývajícím časem se ve druhém poločase stále více projevovala herní kvalita soupeře, dostával se do více šancí, které také proměňoval. Ke cti našich kluků buďiž fakt, že se neuchylovali k pouhému nakopávání míčů dopředu, ale snažili se kombinovat až do konce pod výrazným tlakem soupeře na míč. Odměnou mladým hanáků byla branka, kterou vstřelili v závěru utkání. Nezanedbatelnou odměnou pro oba ročníky, tedy 2002 a 2003, byla pochvala za předvedené výkony od bývalých fotbalových reprezentantů naší země, Marka Heinze a Martina Kotůlka, kteří přijeli s týmem Sigmy Olomouc." uvedl trenér Marek Zdráhal.

HS U15 - S.Olomouc 17.8.16HS U15 - S.Olomouc 17.8.16

U14 - hráno 2x40´
SK HS Kroměříž - SK Sigma Olomouc 0:9 (0:6)
Sestava: Výtiska - Jiřík, Tepera, Večerka, Němčík - Lejsal - Vojáček, Linda, Dobrý, Nohava - Chytil střídali: Schönwalder, Cimra, Dočkal.

Chlapci do utkání vstoupili velmi ustrašeně, což vedlo k brance hned v první minutě zápasu. V tomto duchu se nesl celý poločas, ve kterém jsme se téměř neobjevili na polovině soupeře a jen jsme se bránili. V momentě zisku míče jsme se ho jen ukvapeně zbavili odkopem do prostoru nebo do zámezí. Soupeř nás postupně potrestal dalšími pěti zásahy a završil výsledek na poločasových 0:6. O přestávce jsme si jasně vyříkali některé principy hry a zlepšení bylo jasně vidět. Ihned od úvodu byli na hřišti daleko odvážnější hráči a svou aktivní hrou jsme začali občas kombinovat i na útočné polovině hřiště. Díky našemu vysokému napadání, represinku po ztrátě míče a daleko vyšší odhodlanosti se soupeři vyrovnat, jsme inkasovali už pouze třikrát a to po individuálních chybách při přechodu do útoku. Konečný výsledek i díky neproměněným šancím Lejsala a Cimry zní 0:9. "Utkání hodnotím jako dva odlišné poločasy. V prvním jsme působili ustrašeně bez jakéhokoliv odhodlání uhrát fotbalovým způsobem dobrý výsledek a takto se prezentovat určitě nechceme. Ten druhý byl pravým opakem. Dokázali jsme se vykombinovat i z velmi stísněných situací a konstruktivně přecházeli do protiútoku. Po ztrátě míče jsme okamžitě napadali, i proto hodnotím konec utkání jako povedený a kvituji, že si kluci vzali rady k srdci. Věřím, že další utkání budou mít opět vzrůstající úroveň" uvedl Mgr. Mrázek Ondřej, vedoucí trenér SpSM.