Úvodní stránka>Aktuality>Přípravný zápas mužů s druholigovými Pardubicemi

FK PARDUBICE - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 6:2 (3:2)

Branky18. Ladra, 24. Řezníček, 36. Mužík, 48. Ladra, 49. Ladra, 68. Řezníček – 5. Silný, 10. Strašák, Silný navíc ve 37. min. neproměnil penaltu.

FK Pardubice: Knobloch (46. Šmíd) - Prokopec, Šejvl, Piroch, Křapka - Mužík (46. Fusek), Řezníček, Kudrna, Fousek, Shejbal (46. Kayamba) - Ladra (62. Huf). Trenér Jiří Krejčí.

SK HS Kroměříž: Kofroň (60. Oral) – Látal, Budín, Jura, Jeleček - Stratil, Matoušek - Krhut (28. Ferko), Strašák, Pavelka - Silný. Náhradníci: Oral – Kašík, Karmazín, Chalupa. Trenéři Ivo Světlík a David Klimek.

Pardubický druholigový tým odehrál již sedmé utkání v rámci letošní zimní přípravy. Po nedávném televizním finále prestižní zimní ligy Tipsport Cup v Mladé Boleslavi v sobotu 4.2.2017 na nové umělé trávě v ohrazenickém areálu přivítal Hanáky. Zejména v první půli se hrál vyrovnaný zápas plný vzruchu. Po přestávce se projevila větší kvalita a rozehranost domácích. Pro Hanáky to byl velice zajímavý zápas s novým soupeřem.

Na začátku utkání připravili Hanáci domácím malý šok. V 5.min. podnikli hosté rychlý brejk, na jehož konci byla gólová střela Silného. O pět minut později vypálil nechytatelně k tyči na 0:2 Strašák. To už domácí zpozorněli a začali hostům zatápět. V 18.min. snížil Ladra, poté vyrovnal Řezníček a obrat dokonal důrazný Mužík. Hanáci se nepoložili a hned záhy mohl vyrovnat Silný, ale penaltu napálil nad. Po přestávce se už prosazoval jen domácí celek, který dvěma brankami Ladry a jednou Řezníčka orámoval skóre na konečných 6:2.

Komentář trenéra Ivo Světlíka: "Dnes jsme nastoupili k dalšímu přípravnému utkání. Tentokrát na půdě druholigových Pardubic. Byla to těžká zkouška jak na tom proti týmu druhé ligy. Pardubice prokázaly svoji kvalitu, my jsme se snažili procházet středem daného těžkého bloku, kdy jsme hráli systém 4-2-3-1. Ztrátou koncentrace nás soupeř svou kvalitou dokázal třikrát přehrát. V závěru 1. poločasu ještě nedokázal proměnit svůj pokutový kop Silný a také sólo, kdy šel sám na brankáře. Pardubice ve druhém poločase ukázaly svou sílu a dokázaly nám vstřelil další tři branky. Do utkání se dostali další 4 náhradníci a splnilo to účel. Chtěli jsme vidět jak se hráči chovají proti kvalitnímu mužstvu. Zítra nás čeká další utkání, proti divizním Novým Sadům, kde dostanou prostor další hráči + talentovaní dorostenci. Poté se kádr zůží."

Článek z webu soupeře s fotogalerií a videem je zde (zdroj oficiální stránky FK Pardubice).