Úvodní stránka>Aktuality>Přesvědčivá výhra Hanáků

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC HLUČÍN 3:0 (1:0)

Branky: 44. a 73. Motal Lukáš, 71. Okleštěk Tomáš

Rozhodčí: Macrineanu Jiří - Richtár Jaromír, Černoevič AlexandrDelegát: Kubíček Jaroslav.

Diváků: 187

SK HS Kroměříž: Floder - Matoušek, Dvořák, Hloch, Jeleček - Motal, Cupák - Krhut (78. Šmerda), Okleštěk (83. Hirsch), Mlýnek M. (64. Mlýnek V.) - Silný. Připraveni Kofroň - Vyhlíd, Navrátil. Trenér: Bronislav Červenka.

FC HlučínKodeš – Massaniec, Mac, Jančík (52. Adamovský), Málek, De Carvalho (86. Jaroš), Foltyn, Dostál, Hudeczek, Štefek (77. Fojtík), Vengřinek. Trenér: Alois Skácel.

Hanáci potvrdili slušnou formu a poradili si doma s Hlučínem. Proti slezskému celku, který aktuálně vede bývalý hráč a trenér Hanáků Alois Skácel, se Hanákům ne vždy dařilo, zejména v domácím prostředí se v minulých letech museli před svým soupeřem několikrát sklonit. Hanáci přečkali úvodní šanci soupeře a brankou do šatny sami udeřili. Střelcem úvodní branky byl Lukáš Motal, který uklidil do prázdné brány vyražený míč a Lukáš ukazuje, že je důležitým článkem v domácí sestavě. Nutno však ocenit bojovnost Okleštěka, který důrazem v souboji obral o míč hostujícího hráče a nakonec z následného útoku padla zmíněná branka. Druhou branku přidal mazáckou střelou levačkou mladíček Cupák a přesvědčivou výhru domácích pečetil ktátce poté svou druhou brankou v zápase Motal, který zakončoval pohlednou kombinaci. Hlučín nebyl v zápase bez šancí, ale góly dnes dávali prostě jenom Hanáci, kteří tak nadále v tabulce pronásledují vedoucí Líšeň.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: “Jsem spokojený. Kluci zápas zvládli velice dobře. Hlučín má kvalitní tým. Je to soupeř na podobné úrovni jako my, poslední čtyři zápasy remizoval se silnými soupeři a s nikým nepropadl. Jediné, co bych hráčům vytkl je, že se nám zatím nedaří mít zápas víc pod kontrolou. Když vedeme 1:0, chybí mi víc klidu na balonu a svojí unáhleností a nepřesností dostáváme soupeře do šancí. Navíc jsme do utkání nevstoupili moc dobře, byli jsme zakřiknutí ztráceli jednoduché míče a soupeř se dostal do dvou tří nebezpečných momentů. Bylo to nepříjemné, ale s přibývajícími minutami jsme se zlepšili a první půle tak byla vyrovnaná. V úvodu druhé půle nás Hlučín přehrával, protože jsme propadali ve středu hřiště a z naší strany to bylo takové rozhárané