Úvodní stránka>Aktuality>Představujeme realizační týmy

PŘEDSTAVUJEME REALIZAČNÍ TÝMY

SK HS KROMĚŘÍŽ

 

MUŽI

HLAVNÍ TRENÉR          BRONISLAV ČERVENKA

ASISTENT TRENÉRA    IVO SVĚTLÍK

VEDOUCÍ MUŽSTVA     JIŘÍ FRKAL

MASÉR                          JIŘÍ LIBENSKÝ

TRENÉR BRANKÁŘŮ     MIROSLAV KUTŇÁK

 

BRONISLAV ČERVENKA

Červenka Bronislav

Narozen 27. září 1975 (44 let), trenérské vzdělání: UEFA PRO LICENCE 

"Momentálně je stadion zavřený, soutěž přerušena a čekáme na 7. 4. 2020, kdy bude Výkonný výbor FAČR komplexně řešit ukončení/neukončení soutěžního ročníku 2019/20."

"Hráči mají individuální plány, které jim posílám, většinou to vychází na 5 tréninků v týdnu. V náplni je především posilování a různé běhání. Bohužel, víc se asi dělat nedá.
Těžko odhadovat, jak dlouho tato situace potrvá. Musíme respektovat nařízení a čekat na další průběh. Určitě bych byl rád, kdyby se začalo co nejdříve a soutěž pokračovala, ale to je vše jen přání, zdraví a zastavení epidemie je důležitější a plně to respektujeme. 
Věřme, že se brzo vše zlepší a lidé budou moci znovu začít normálně fungovat."

Hráčská kariéra

- začátek - TJ Sokol Újezdec - Těšov (1981-1985)

- žáci -       TJ Spartak Uherský Brod (1985-1989)

- dorost -   FC Slovácká Slavia Uherské Hradiště (1990-1994)

- muži -      FC Sluvácká Slavia Uherské Hradiště (1994-1996)

                  FK Drnovice (1996-2000)

                  FC Baník Ostrava (2001-2002)

                  FC Tescoma Zlín (2002-2007)

                  Inter Baku (2007-2012)

                  FC Fastva Zlín (2012-2013)

                  SK Spartak Hulín (2013-2016)

                  FK Luhačovice (2015-2018)

                  TJ Sokol Újezdec u Luh. (2018-)

- reprezentace - ČR U21, 2 utkání (1997)

Trenérská kariéra

- mládež - U17, U16, U14 - FC Fastav Zlín

- muži -     asistent trenéra - FC Fastav Zlín (2014-2017)

                asistent trenéra - FC Baník Ostrava (2017-2018)

                hlavní trenér - SK HS Kroměříž (2018- )

Po skvělé hráčské kariéře si se stal trenérem, jaký byl tvůj začátek?

Již jako aktivní hráč jsem pomáhal trénovat přípravky. Pak při návratu ze zahraničí jsem se zapojil jako asistent u mládeže ve Zlíně, postupně jsem se začal více přibližovat dospělému fotbalu, u kterého jsem zatím zůstal.

Působíš jako hlavní trenér v Hanácké Slavii Kroměříž, kde se zrodila myšlenka trénovat právě zde?

Do Kroměříže jsem přišel po angažmá v FC Baník Ostrava, které skončilo bohužel předčasně. Měl jsem dost dlouhý čas si rozmyslet kam se posunout. Měl jsem nějaké nabídky na pozici asistenta v Česku i na Slovensku. Byl jsem rozhodnutý zůstat v regionu, a hlavně jsem chtěl působit jako hlavní trenér. Přesně v tomto období se mi ozval pan Zavadil s nabídkou možnosti trénovat HS Kroměříž. Setkali jsme se s vedením klubu, probrali jsme, jestli máme stejný pohled na fotbal a následně se domluvili na spolupráci. Klub jsem si vybral, protože jsem viděl, že lidé kolem klubu dávají fotbalu maximum a chtějí se pokusit posunout klub zase o stupínek výš.

Ve svém realizačním týmu máš Ivo Světlíka, proč právě jeho?

Ivoš byl hlavním trenérem přede mnou, znal prostředí, hráče a měl ještě chuť zůstat u týmu, byť jen jako asistent. Za to jsem byl rád a přivítal jsem to. Je pořád výborný fotbalista, má fotbalové cítění, má výborný vztah s hráči a dokáže mě malinko korigovat, kdy je potřeba ubrat, zvolnit a odlehčit. Navíc má vždy dobrou náladu a jeho permanentní „fórky“ a vymýšlení různých lumpáren k němu prostě patří. Myslím, že každý v klubu už se stal terčem jeho vtípků. Je to borec, který sem rozhodně patří. 

Přišel si k týmu, který se pevně zabydlel v MSFL, jaké máš v klubu cíle?

Ambice jsou pořád stejné, hrát dobrý fotbal a držet se na pozicích, které by nás mohli posunout do 2.fotbalové ligy, což je i cíl celého klubu.

Prošel si několik klubů a viděl, jak to v nich funguje. Dokážeš vybrat, co je v Kroměříži zajímavého?

Rozhodně výborná parta lidí napříč klubem, kteří se nebojí říct si do očí i nepříjemné věci. Další věcí je skvělé zázemí pro tréninky. V jednom areálu máme k dispozici tři travnaté hřiště, umělou trávu, posilovnu, tělocvičnu, saunu a vířivku. To opravdu moc třetiligových mužstev nemá.

V klubu se snažíme o propojení mužské a dorostenecké kategorie. V čem vidíš jako trenér mužů výhody a nevýhody tohoto začleňování mladých hráčů do procesu mužů?

Když se to dělá s citem k fyzickým i mentálním vlastnostem hráče, vidím v tom velká pozitiva. Hráči mají možnost konfrontace se staršími a zkušenějšími spoluhráči. Lépe a dříve se pak při následném přechodu do mužské kategorie přizpůsobí, adaptují a nabírají potřebné zkušenosti. Jsou sebevědomější. Dřív se pak dokáží srovnat s rychlejším a důraznějším fotbalem v dospělé kategorii.

Jak už si říkal, tak v klubu je silná provázanost mezi trenéry. Máš čas jít se podívat na tréninky nebo zápasy mládeže v klubu? Podílíš se na koncepci a nastavování principů u mládeže?

S šéftrenérem mládeže Karlem Heinzem se bavíme každý den. Bohužel na sledování utkání mi to z časové vytíženosti moc nevychází. Kategorii starších dorostenců jsem několikrát viděl, ale spíše mám informace zprostředkovaně od trenérů. S trenéry se bavíme jak o trénincích, tak i o tom, jak bychom si představovali hráče při přechodu do mužské kategorie - dovednosti, taktická a technická vybavenost atd.

Zažil si jako hráč i trenér profesionální i „amatérské“ podmínky. Vnímáš nějaký rozdíl v samotném procesu?

Ten rozdíl je velký, profesionální hráči se věnují pouze fotbalu. Jejich povinností je se připravit na trénink a zápas. Časová náročnost je větší, viz. tréninky ráno a večer. Minimálně tyto věci v amatérských podmínkách nejsou možné. Většina hráčů pracuje či chodí do školy a tréninky jsou možné až v odpoledních hodinách a u některých hráčů opravdu až po náročném pracovním dnu. I přesto se snažíme tréninky přibližovat profesionální úrovni. Vždy se musí k tréninku i stavu hráčů přistupovat individuálně. Není možné požadovat po hráčích to, co po profesionálech. 

 „Broňova“ představa ideálního fotbalového hráče?

Hráč by měl být cílevědomý, pracovitý, prezentovat se týmovým pojetím hry, mít kombinační schopnosti, vlastní kreativitu, konstruktivní schopnosti. A samozřejmě nesmí chybět rychlost jak běžecká, v práci s míčem a rychlost řešení herních situací.

Jakou má český hráč vlastnost, která je například pro zahraniční skauty zajímavá?

Je to samozřejmě vždy individuální, můj názor je ten, že je to hlavně taktická vybavenost, spolehlivost a pracovitost.

Co naopak českým hráčům chybí?

Větší kreativita, řešení situací 1:1, rychlost hry.

Můžeme říct, že si na začátku své trenérské kariéry. Jaké cíle si dáváš?

Cíle musíte mít nastavené vždy ty nejvyšší, abyste se mohl posouvat a zlepšovat. Teď jsem si stanovil cíl krátkodobý, a to pro mě znamená s mužstvem stoupat tabulkou nahoru, a hlavně vytvořit tým, který bude mít šanci postoupit do druhé fotbalové ligy.

 

VŠECHNY ROZHOVORY - ZDE