Úvodní stránka>Aktuality>Poslední zimní přípravný zápas Hanáci vyhráli

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC FASTAV ZLÍN B 2:1 (1:1)

Branky: 2. Višněvský, 76. Haša - 27. Motal z pen.

Rozhodčí: Slováček

Diváků: 50

SK HS Kroměříž: Šustr - Rajnoha, Čep (72. Lapčík), Budín, Jeleček - Višněvský (66. Beránek), Silnica (66. Stratil), Hromek (66. Ferko), Hynčica (46. Kašík) - Haša, Silný (10. Strašák (46. Látal)). Trenér: Vlastimil Chytrý.

FC FASTAV Zlín B: Švec (46. Dostál) – Michálek (46. Malenovský), Bačo (46. Vašulka), Janíček, Benčík – Bartolomeu (46. Blanař), Motal (46. Hlobil), Masař, Hradil (46. Koller)– Jordan (46. Chwaszcz), Červenka (46. Mlčák). Trenér: Bronislav Červenka.

V sobotu 12.3.2016 odehráli Hanáci poslední přípravný zápas před zahájením jarní části MSFL. Proti nim se postavil rezervní celek Zlína, který přivezl několik hráčů z kádru ligového áčka. S ohledem na panující počasí se i tento přípravný zápas musel odehrát na umělé trávě.

Hanáci začali výborně a hned po minutě a půl otevřel skóre Višněvský, který si zaběhl za obranu na výborný pas od Hromka, obešel brankáře a do prázdné brány poslal míč na 1:0. Hrál se rychlý a důrazný fotbal, který určitě odpovídal potřebám třetiligové úrovně. V další šanci Hanáků se zjevil Strašák, který ale po pěkném průniku a přihrávce Hromka netrefil míč tak, jak by bylo potřeba. Prudkou ránu Rajnohy i další střelu Hynčici lapil brankář Švec. Výbornou šanci skórovat měl po rohovém kopu také stoper Čep, ale svou hlavičku z malého vápna nasměroval mimo. Na druhé straně se vytáhl brankář Šustr, který vyrazil prudkou ránu Bartolomea. Jinak se Zlín moc neprosazoval, ale vysvobodil jej zbytečný faul Budína uvnitř vápna, po kterém Motal bezpečně proměnil penaltu na 1:1. Vrátit vedení Hanákům mohl Haša, jehož krásnou hlavičku vytáhl u tyče brankář Švec. První poločas nakonec skončil remízově.

Druhý poločas už neměl takovou kvalitu jako první, zejména po četnějších střídáních se hra rozhárala, navíc přišlo k několika zbytečně hrubým zákrokům v podání zkušenějších hráčů na obou stranách, zejména však na té domácí to bylo ze strany Čepa hodně za hranou. Zlínští mladíci, kteří se ve druhé půli dostali na hřiště, se prodrali do šance Chwaszczem, který přeloboval Šustra, ale míč nasměřoval těsně vedle. Po krásném průniku a střele Masaře se domácí gólman blýskl parádním zákrokem. Na druhé straně chytil Dostál šanci při střele tísněnému Hromkovi. Utkání nakonec rozhodl přesnou střelou k tyči Haša, který za hranící vápna zamířil a upravil na konečných 2:1.

Výsledky všech přípravných zápasů jsou zde.

V prvním jarním mistrovském utkání nastoupí Hanáci v neděli 20.3.2016 od 15 hodin na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích proti domácímu lídrovi tabulky MFK Vítkovice.

Prezentace kádru pro jarní boje je připravována zde.