SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FK KOZLOVICE 3:0 (3:0)

Sobota 9.3.2019

Branky: 19. Krhut, 40. a 43. Masař.

SK HS Kroměříž: Jícha (65. Toman) - Šmerda,  Dvořák, Matoušek, Jeleček (56. Marchuk) - Krhut, Cupák (65. Moravec), Motal (65. Vyhlíd), Masař, Silný (65. Okleštěk) - Kovář (65. Mlčoch). Trenér Bronislav Červenka.

Na travnatém povrchu hřiště č. 2 domácího stadionu přivítali Hanáci divizní Kozlovice. Šlo o poslední přípravný zápas před mistrovskými boji MSFL. Od začátku první půle domácí svého soupeře na dlouhé minuty zatĺačili a předváděli fotbal plný pohybu a nápaditých akcí. První nebezpečný náběh na brankáře Silný nedotáhl a pak mu v 9.minutě nebyl pro ofsajd uznán gól po přesném centru Krhuta. V 19.minutě se ale Silný proměnil v nahrávače a jeho nadýchaný centr z voleje do sítě poslal Krhut na 1:0. V 37.minutě poslal krásný pas za obranu Motal, ale Masař střílel sám před brankářem těsně vedle. Ve 40.minutě předvedli domácí po zisku ukázkový rychlý protiútok, který vyšperkoval Matoušek chytrou přihrávkou pod sebe a Masař uklidil míč podruhé za záda hostujícího brankáře. O tři minuty později zakončil gólově Masař podobnou akci, kdy mu tentokrát pod sebe nahrával Kovář. Tři branky a několik neproměněných dobrých situací byl slušný výsledek poločasového snažení Hanáků.

Druhá půle už byla pouhým odvarem té první a i přes pokračující převahu si domácí nevytvářeli vyložené šance a nepřidali žádný další gól. Se zhoršujícím se počasím slábl i jejich výkon. A protože hosté směrem dopředu neměli potřebnou kvalitu, tak výsledek z první půle už zůstal nezměněn.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: “Hra měla celkem úroveň. Kluci to zvládli
. Na hře soupeře bylo vidět, že mu scházeli čtyři hráči ze základní sestavy. Byl malinko oslabený, takže nás neprověřil tak důkladně, jak jsem čekal. V naší hře ale byly dobré věci. Byl jsem spokojený s výkonem i s přístupem. Kluci hráli hodně zodpovědně
."

MFK DUBNICA - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:1 (2:0)

Pátek 1.3.2019

Branka: 82. Vyhlíd

SK HS Kroměříž: Jícha - Šmerda,  Zavadil, Matoušek, Jeleček - Moravec, Cupák, Motal, Masař - Kovář, Silný. Střídali Toman, Dvořák, Marchuk, Vyhlíd, Mlčoch. Trenér Bronislav Červenka.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: “Zápas poznamenal začátek. Prospali jsme prvních dvacet minut, vstup z naší strany byl velmi špatný. Bylo to zatažené, zabržděné. Nechali jsme soupeře hrát, navíc každý jeho nakopnutý balon znamenal pro obranu velký problém. Domácí toho využili a ze čtyř šancí nám dali dva góly, jeden z toho byl vlastní. Našim chvíli trvalo, než se rozběhali a rozhýbali, ale i tak jsme si v první půli rovněž vypracovali čtyři velmi dobré příležitosti. Dvakrát šedl sám na domácí branku Masař, další tutovku zazdil kanonýr Silný, takže poločas klidně mohl být 4:3. Přírodní tráva sice nebyla ideální, ale bylo to lepší než hrát na umělce. Ve druhé půli jsme se snažili hrát, ale srovnat skóre se nám nepodařilo. Kontaktní branka Vyhlída přišla pozdě. Soupeř měl v sestavě šikovné kluky a asi tři nadstandardní hráče".

V prvním jarním mistrovském utkání MSFL nastoupí muži v pátek 15.3.2019 od 18:00 hodin proti MFK Frýdek-Místek.