Úvodní stránka>Aktuality>Po letech výhra v Prostějově
1.SK PROSTĚJOV - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:3 (1:1)

Branky: 32. Rus Aleš, 89. Kroupa Karel (pen.) - 22. Okleštěk Tomáš, 64. Elšík Robin, 76. Blanař Martin.

CK: 44: Pančochář Josef (po 2 ŽK) - 44. Kovář Marián, 89. Hloch Pavel (po 2 ŽK)

Rozhodčí: Černý Josef - Páral Roman, Kadlec Václav. Delegát: Juřička Jiří.

Diváků: 360

1.SK Prostějov: Jícha - Machynek, Sus, Schuster, Rus - Sečkář (46. Petržela), Fládr, Pančochář, Zapletal (60. Šteigl) - Hapal (73. Petrović), Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Matoušek, Budín, Hloch, Jeleček - Krhut, Cupák, Okleštěk (90. Zavadil), Elšík (66. Blanař) - Kovář, Silný (91. Šmerda). Připraveni Trochta, Dvořák. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

V novodobé historii prostějovské kopané, kdy toto město v MSFL zastupuje tým 1.SK, se Hanákům z Kroměříže na hřišti Za místním nádražím (bývalé OP) dlouhodobě nedařilo. To se však změnilo 21.10.2017, kdy Slávisté nastříleli domácím úctihodné tři branky, dotáhli se na ně v tabulce a současně odčinili nezdar ze smolného domácího utkání z minulého týdne. Hanáky dostal do vedení Okleštěk, který parádně zakrouceným volným přímým kopem od lajny dokonale zaskočil brankáře Jíchu. Za domácí vyrovnával obránce Rus, který hlavou vrátil do brány míč předtím vyboxovaný brankářem Kofroněm. Ve 44.minutě musel po faulu na Silného a po druhé žluté kartě opustit hřiště domácí Pančochář. Prostestující domácí vyprovokovali zbytečně velkou potyčku, dost minut se nehrálo a nakonec rovnou červenou kartu dostal jen hostující Kovář. Z pohledu hostů to bylo dost divné vyústění hromadné potyčky, ve které bylo více "aktivních" hráčů z obou stran než nakonec vyloučený Kovář, například prvotní prudké sražení Matouška domácím hráčem bylo větším prohřeškem než srážka přibíhajícího Kováře s domácím Hapalem.....Druhá půle začala vyrovnaným fotbalem. Hosté však byli blíže brance, když nastřelili břevno. To je však dlouho nemrzelo, když důrazný Elšík využil zaváhání Jíchy se svým obráncem a míč píchl do sítě na 1:2. Na rozdíl dvou branek pak zvyšoval střídající Blanař, který již před několika okamžiky předtím vyzkoušel tvrdou ranou Jíchu a tentokrát už míč po jeho důrazu na přední tyči skončil v síti. Prostějov už stihl jen snížit brankou z penalty, kterou proměnil Kroupa. Bohužel pro hosty penalta znamenala i druhou žlutou kartu pro stopera Hlocha a hostující Hanáci dohrávali v devíti. Závěr ale zvládli výborně stejně jako dnešní zápas a zaslouženě berou všechny tři body.

"Domácí na nás v prvním poločase vyrukovali zjednodušenou hrou s nákopy na Kroupu, na což jsme se připravovali, ale i tak jsme s tím měli jisté problémy. Do vedení nás dostal velmi chytrou střelou Okleštěk. V závěru poločasu nás zbytečně oslabil Kovář, což bude mít ještě dohru, toto si hráč nemůže dovolit, zvláště v situaci, kdy již byl vyloučen domácí hráč za faul a v prostoru řešení domácích s rozhodčím neměl nikdo z našich vůbec co dělat. Pak jsme se dostali do slibného dvoubrankového vedení a i když v závěru domácí snížili a ještě byl při tom vyloučen po druhé žluté kartě Hloch, takže jsme pro další zápas mínus dva hráči plus zraněný Neubert.....Ale mužů říct, že dnes přeci jen převládá radost z vítězství na půdě silného Prostějova." uvedl Ivo Světlík.