SK SPARTAK HULÍN - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:2 (1:1)

Branky: 35. Hradil Erik - 37. Kovář Marián (pen.), 80. Motal Lukáš

Rozhodčí: Kneisl Zdeněk - Škrobák Lukáš, Kneisl Leoš. Delegát: Ondráš Vít.

Diváků: 275

SK Spartak Hulín: Dostál-Oulehla(80.Pospíšil), Zlámal, Josl, Mich.Vyskočil - Tureček, Rožek(61.Michálek), Dvořáček, Malenovský, Hradil- Mart.Vyskočil (58.Minář). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Blanař (31. Vyhlíd), Sedláček (83. Dvořák), Stratil D. - Kovář. Připraven Stratil R., Vasiljev, Moravec, Malošík. Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

Na úterní odpoledne si oba celky dohodly termín dohrávky 17. kola MSFL. Na výborně připraveném trávníku v Hulíně se utkali dva tradiční soupeři a zároveň nejkvalitnější a nejslavnější celky okresu Kroměříž. Oba celky měli absence zkušených hráčů základní sestavy a trenéři tak dali prostor nadějnému mládí. I tak se na utkání dalo dívat, fotbal to nebyl špatný, hráči se snažili spíše o fotbalovost a naopak ubilo přemotivovanosti, přehnané tvrdosti a emocí, které provázeli většinu derby předchozích let.

Domácí, kteří v poslední době vykazovali lepší formu než hosté, začali výborně a kroměřížské obraně hodně zatápěli. Už ve 3.minutě musel vytasit výborný zákrok brankář Kofroň. Rychlé akce Hulína středem či po krajích hřiště činili Hanákům velké potíže a dezorientaci. Několik prudkých míčů prolétlo hostujícím pokutovým územím a při střele Turečka zachránila Hanáky tyč. Okolo dvacáté minuty se hra začala vyrovnávat a Hanáci se více dostávali na polovinu soupeře. Nadějná střela Sedláčka skončila těsně vedle. Doposud aktivnější Hulín se přeci jen dostal do vedení po vcelku nenápadné akci z 35.minuty, kdy si na dlouhý nákop a prodlouženou hlavičku zaběhl Hradil, před zakončením volil ještě otočku, ale i tak prudkou ranou po zemi prostřelil Kofroně na 1:0. Už o dvě minuty pozdějí bylo vyrovnáno. Po pěkné kombinační akci a centru Jelečka byl při pokusu o hlavičku ve slibné šanci sražen Kovář a sám nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Od tohoto okamžiku prakticky až do konce utkání byli hosté po všech stránkách lepším celkem a Hulín se z hřiště hodně vytratil. Velkou šanci na obrat ve skóre měl v 55.minutě Cupák, ale po zpětné hlavičce Motala mu míč těsně před brankou uskočil. 58.minuta přinesla nedorozumění Michala Vyskočila s vybíhajícím brankářem Dostálem, který ale zpětnou hlavičku svého brankáře stačil tečovat tak, aby se dobíhající Vyhlíd nedostal k míči a znemožnil mu tak prokračovat na opuštěnou branku. Hanáci měli daleko lepší pohyb po celém hřišti a jen vinou nepřesné finální přihrávky se jim nepodařilo dotáhnout větší množství slibných útoků do šancí, zakončení či gólů. Zaslouženě obrátit skóre se jim nakonec podařilo v 80.minutě, kdy se vydal podpořit útok stoper Matoušek, který se protáhl až do vápna Hulína, kde notně zabojoval a po následném centru zatloukl míč hlavou do sítě nabíhající Motal. Hanáci tak po několika nepodařených zápasech předvedli v Hulíně dobrý týmový výkon a odváží si tři body.