Úvodní stránka>Aktuality>Mistrovský zápas v Mohelnici muži zvládli

FK MOHELNICE - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:2 (0:2)

Branky: 16. Krhut Dominik, 33. Kovář Marián

Rozhodčí: Škrobák Lukáš - Dorušák Petr, Polanský Jan. Delegát: Beneš Jaroslav.

Diváků: 170

FK MohelniceHora – Hlavsa, Sedlo, Fišara, Vokoun, Knýř – Kutal, Svoboda, Malý – Smrček (60. Čank), NavrátilTrenér: Jaroslav Rolínek.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Krhut, Neubert (81. Zavadil), Blanař (73. Berčík) - Kovář (89. Stratil D.). Připraven Mikulášek, Chyla, Sedláček. Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

Po dvou odložených utkáních Hanáci konečně zasáhli do jarních bojů o mistrovské body MSFL. Soupeřem jim byla domácí Mohelnice, která je hodně namočená do sestupových vod. Domácí měli za sebou jedno jarní mistrovské utkání v Brně-Líšni, kde hladce prohráli. Doma však potřebovali nutně zabrat a borce z Kroměříže tak rozhodně nečekalo nic lehkého, obzvláště když to pro ně byl po dlouhé době zápas hraný na přírodní trávě a navíc také když postrádali svého nejlepšího střelce Silného.

Úvod utkání patřil domácím, kteří působili svižnějším dojmem. Mohelnice si také vypracovala první velkou šanci. V 8.minutě se odražený míč dostal zpět do vápna k zapomenutému Navrátliovi, toho však vynikajícím zákrokem vychytal brankář Kofroň. Zřejmě zásadní moment pro vývoj utkání, zvláště když se o několik minut později gólově prosadili hosté. Dominik Krhut si zběhl od pravé lajny do vápna, kde si zpracoval poměrně těžkou přihrávku od Blanaře a sám před brankářem nezaváhal. Stav 0:1 nahrával Hanákům, kteří hráli spíše ze zabezpečené obrany. Ve 26.minutě udělal velkou chybu domácí stoper Knýř, míče se zmocnil hostující Kovář, který ale situaci 3 na 1 zakončil velmi nepřesnou a zřejmě i zbrklou střelou. To však hosty nemuselo příliš mrzet, neboť se druhého gólu v síti domácích dočkali už ve 33.minutě. Dlouhý nákop Matouška prodloužil Neubert a Kovář využil zaváhání domácích stoperů a nekompromisně k tyči zakončil své sólo na 0:2. Ve druhé půli se hosté snažili pohlídat své vedení, což se jim dařilo. Mohelnice měla nejblíže ke snížení okolo 65. minuty, kdy nejprve Kutal pálil prudce těsně nad a chvíli nato se řítil z úhlu na bránu Navrátil, ale přišlápl si míč a nadějnou situaci dokonale zazdil. Hanáci z Kroměříže dnes předvedli bojovný výkon, na hřišti, kde nebylo tolik prostoru, podmínek a možností pro techniku a kombinaci, nic nevypustili a odvážejí si tři body, které je nadále drží na předních příčkách tabulky. Příští týden v pátek večer doma je čeká atraktivní souboj s Vyškovem.

Komentář Ivo Světlíka: "Dva dny před zápasem nám do druholigového Sokolova odešel Jan Silný. Na jednu stranu mu to přeju, na druhou stranu se takový krok nedělá v rozjeté sezóně, kdy se o něco hraje. Narušilo nám to plány a museli jsme to nějak přeskládat, ale jsem rád, že kluci, kteří nastoupili ten zápas odjezdili a odbojovali. První poločas byl spíše o bojovnosti, díky terénu až tak o fotbalové kvality nešlo. Jinak si myslím, že jsme měli utkání převážně pod kontrolou, možná až až na hluchých prvních dvacet minut první půle, kdy měla Mohelnice jednu stoprocenní šanci. Jsem rád za tři body a také za to, že se nám vydařil vstup do druhé části sezóny."