Úvodní stránka>Aktuality>Prvoligová Karviná nepřipustila žádnou polemiku

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ (MSFL) - MFK KARVINÁ (1.HET LIGA) 0:4 (0:3)

Branky: 21. Lischka David, 31. Štepanovský Peter, 42. Lingr Ondřej, 66. Puchel Erik.

Rozhodčí: Mikyska Jan - Batík Tomáš, Dohnálek Jan. Delegát: Racek Oldřich.

Diváků: 618

SK HS Kroměříž: Kofroň - Matoušek, Budín, Neubert, Jeleček - Cupák, Okleštěk - Krhut, Kovář (66. Hloch), Blanař (54. Elšík) - Silný (78. Zavadil). Připraveni Trochta, Stratil, Dvořák, Berčík. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

MFK Karviná: Le Giang - Čolić, Hošek (65. Šisler), Lischka, Vondra - Weber, Smrž - Štěpanovský (53. Duda), Lingr, Puchel - Ramirez (60. Panák). Připraveni: Ciupa, Letić, Budínský, Moravec. Trenér Jozef Weber.

Sychravé, chladné a deštivé počasí, podmáčený trávník, slabší návštěva než se možná čekalo a ne tak zvučný, ale o to více nekompromisní ligový soupeř, který už v první půli rozhodl o svém jasném postupu do další fáze národního poháru. Takto asi vypadalo z pohledu domácích třetí kolo MOL CUPu, od kterého mnozí v Kroměříži a okolí očekávali poněkud více. I tak je samozřejmě výborné, že to Hanáci dotáhli až sem, prvoligový soupeř nejezdí do Kroměříže každý týden.

Od začátku zápasu byla Karviná aktivnější a snažila se rychlou kombinací a otáčením hry naleptat domácí obranný blok. Prvních dvacet minut to ale vypadalo spíše na platonickou převahu hostů a brejky domácích byly nadějné. Bohužel Blanař se své dobré pozice již za obránci soupeře zalekl a při několika dalších situacích chyběla lepší finální přihrávka. Hostům nakonec pomohly standardní situace. Nejprve sice Puchel zahodil penaltu nařízenou za faul na Lingra, když střelu doprostřed branky vyrazil brankář Kofroň. Po několika minutách si ale na rohový kop vysoko nad ostatní naskočil stoper Lischka a hlavou k tyči otevřel skóre. Druhý gól vstřelil Štěpanovský po průnikové přihrávce mezi obránce, kde i dnes zaskakoval jinak útočný typ Neubert. Pak už Karviná rozpoutala pořádný kolotoč a tvořila si hodně šancí. Třetí gól vstřelil Lingr opět po standardní situaci. Domácí se pak po jednom z brejků v jeden okamžik dokonce dvakrát dožadovali penalty, ale rozhodčí Mikyska usoudil, že třetiligistovi netřeba dopřávat stejnou příležitost jako prvoligistovi...... Nicméně tento okamžik nijak zásadně neovlivnil utkání a zaslouženou výhru Karviné, kterou ve druhé půli pečetil Puchel. Hanáci se tak rozloučili s pohárem, ve kterém rozhodně neudělali ostudu a bude dobře, když se za rok podívají opět minimálně do třetího kola popřípadě když dříve či později narazí na prvoligového soupeře.

Nyní již bude třeba opět přepnout na třetiligové boje v MSFL, kdy Hanáci hrají nejbližší zápas doma proti FK Hodonín. V souvislosti s pohárem musel být zápas přeložen z původního pátku na sobotu 23.9.2017 od 18:00 a hrát se bude po umělým osvětlením. Náš soupeř FK Hodonín dnes statečně zápolil v poháru s ligovým Libercem, když v základní hrací době skončil zápas bez branek, ale v půlhodinovém prodloužení nakonec Liberec čtyřmi brankami zlomili odpor domácích. Sobotní fotbalový večer slibuje kvalitní třetiligovou podívanou.

Ještě přidáváme i zde pozvánku na mezinárodní zápas reprezentací mladších dorostenců ČR U17 - ČERNÁ HORA U17, které se v Kroměříži odehraje ve čtvrtek 21.9.2017 od 17:00 hodin.

• Podstránka Hanáků k MOL Cupu je vedena zde (plus na úvodní straně webu je nahoře umístěn stálý odkaz/okno na pohárové zápasy).