SK SPARTAK. HULÍN - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:3 (0:3)

Branky: 58. Josl Tomáš (pen.) - 12. a 37. Silný Jan, 22. Okleštěk Tomáš.

Rozhodčí: Denev Alex - Vostrejž Ivan, Tomanec Josef.Delegát: Kordula Antonín.

Diváků: 345

SK Spartka Hulín: Jelínek – Kostka, Josl, Zlámal, Oulehla - Smrčka, Sedláček (52. Ma. Vyskočil), Tureček (69. Minář), Šrom – Ondřejka - Pospíšil (33. Koláčný).
Trenér: Jindřich Lehkoživ.

SK HS Kroměříž: Jícha - Šmerda, Zavadil, Matoušek, Jeleček - Motal, Cupák - Masař (70. Krhut), Kovář (90. Moravec M.), Okleštěk (85. Vyhlíd) - Silný. Připraveni Toman - Marchuk, Chytil, Dvořák. Trenér: Bronislav Červenka.

Na výborně připraveném trávníku v Hulíně se odehrálo okresní derby MSFL. Hostující Hanáci předvedli výborný výkon, hráli běhavý a kvalitní fotbal, který produkoval velké množství šancí. Jen výborný výkon domácího brankáře Jelínka a do jisté míry špatné řešení některých vyložených šancí v podání slávistů zachránilo domácí od debaklu. I tak bylo vítězství Hanácké Slavie více než přesvědčivé a jejich příznivci museli být spokojeni.

Jako první hrozil rychlými akcemi po levé straně Spartak, ale akce hostů byly o něco nebezpečnější. Zatímco střely domácích byly nepřesné, tak hlavička Motala po rohovém kopu olízla břevno. A hosté taky gólově udeřili jako první ve 12.minutě. Míč se po ose Okleštěk a Kovář dostal na hrot k Silnému, který v důrazném souboji využil srážky dvou domácích obránců a prostřelil vybíhajícího Jelínka. Ve 22.minutě si po rychlém přechodu do útoku narazil Silný s Oklešťkem, který se zkušeně trefil na bližší tyč. Stav 0:2 nevěštil pro domácí nic dobrého, ti sice opticky vyvíjeli snahu směrem dopředu, ale současně nechávali obrovský prostor pro rychlé kontry Hanáků, které byly velmi nebezpečné. Několik dalších takových podobných akcí domácí přežili se štěstím jako třeba při šanci Oklešťka, který mířil těsně vedle po předchozím vyšachování domácí obrany spolu s Jelečkem a Silným, nebo zásluhou brankáře Jelínka při teči Silného. Ve 37.minutě domácí při rozehraném trestném kopu hostů nezachytili rychlou rozehrávku a míč po sérii přesných kolmic doputoval do vápna k Silnému, jenž pohotově k tyči zvýšil už na tříbrankový rozdíl. Při další šanci Masaře nebo po střele Kováře byl na místě nejlepší hráč domácích brankář Jelínek.

Tak jak první poločas končil tak také začal a Jelínek hasil další tutovku hostů. Domácí se nakonec dočkali gólu z penalty, kterou proměnil Josl a výsledek pro ně v tu chvíli už nevypadal tak hrozivě. Hosté ale žádné drama nepřipustili. Své vedení pak mohli znovu navýšit, když k tomu měli obrovské šance, postup dva sami na brankáře nezvládl Silný a při dalších situacích byl Jelínek na svém místě. Spartak se v závěru snažil o snížení a dostal se i do dvou nadějných příležitostí, ale branka z toho nebyla. Body tak nakonec putovaly do Kroměříže, což v tabulce znamenalo posun Hanáků na druhé místo.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Jsem spokojený. Na klucích byla vidět velká chuť a ochota běhat dopředu i dozadu. Celý tým podal výborný výkon. Zápas rozhodly tři rychlé góly, které jsme dali. Pak už se nám hrálo daleko lépe. Vyhovovalo nám, že domácí chodili ve velkém počtu do útoku, ale hůř se vraceli. Měli jsme další šance. Hulín se po přestávce snažil se zápasem ještě něco udělat. My jsme si ale až na jednu chybu počínali vzadu dobře".