Úvodní stránka>Aktuality>Hodnocení podzimu pohledem vedoucí mužstva mužů

Vedoucí mužstva mužů K. Haldinová zhodnotila účinkování prvního týmu v podzimní části MSFL 2016/17

Nabídka na funkci vedoucího v jednom klubu pořád leží na stole
,,Nejdříve bych chtěla poděkovat vedení HS, za skvělou zkušenost, kterou mi nabídli. Po dlouholetém působení na funci vedoucího mužstva mužů skončil v červnu pan Hošek, místo kterého jsem nastoupila já. Zezačátku jsem se hledala, zjišťovala jsem si, co vše je potřeba znát, zařizovat a postupem času si to všechno sedlo. Vstoupila jsem do neznáme řeky, najednou jsem měla vlastně tu ,,nejdůležitější" funkci na střídačce. Dálo by se říct, že od letní přípravy, která začala v červenci, jsem trávila veškerý volný čas na stadioně. Ať už to bylo regenerační pondělí, páteční předzápasový trénink nebo soboty a neděle."

SAMOTNÉ ZÁPASY:
Pohár MOL.
Můj ostrý start v pozici vedoucí byl v nešťastném Slavičíně, kde nás zavedl pohár MOL, zápas jsme bohužel nezvládli a Slavičín postoupil do dalšího kola.

Sigma Olomouc
Potom přišla na řadu MSFL a první zápas hned na půdě favorita, rezerva Sigmy Olomouc. Vždycky je to o lidech, v Olomouci jsem chytla super kolegu vedoucího a nikde problém nebyl. Zápas jsme prohráli 2:0.

Líšeň
Poté už následoval první domácí zápas podzimu a přijela Líšeň, v tomto utkání se prosadil M. Neubert, ale hosté v závěru vyrovnali na 1:1.

Velké Meziříčí
Poté jsme zajíždeli na Vysočinu, kde jsem byla svědkem ,,přestřelky". Hřiště bylo velmi podmáčené, od našeho příjezdu hustě pršelo a nepřestalo ani na samotné utkání. Toto utkání si ze své pozice pamatuji velice dobře, protože hlavní pořadatel byl velice překvapen z toho, že jsem žena a jdu za rozhodčíma potvrdit zápis. Samotný zápas byla velmi dobrá podívaná, přece jen padlo 9 branek a poločas byl 3:3. Hanáci běhěm pěti minut otočili stav na 2:2 a v samotném závěru 1. poločasu krásnou střelou zajistil 3 gól D. Stratil. Druhý poločas přinesl bohužel výhru domácím 5:4.

Blansko / Petřkovice
Pak k nám zavítal nováček z Blanska. Utkání bylo o dobývání jejich obránného bloku, a tak zápas skončil 0:0. Stejný výsledek jsme uhráli i s Petřkovicemi a do tohoto utkání naskončil do role 2. asistenta i Ivo Světlík.

Hlučín
Výjezd do Hlučína se nám nevydařil po žádné stránce. V roli vedoucí mužstva jsem bohužel spletla golmanský dres, a tak si za výsledek připisuji taky vinu. Soupeř ze Slezska se ukázal v nejlepším světle. V 53. minutě zápasu měl velkou šanci snížit stav R. Budín, kdy měl míč na hlavě, ale branku přestřelil.

Hulín
Derby s Hulínem jsme odehráli jako tým, kluci se dokázali vyhecovat a předvedli jsme skvělý fotbal, na který přišlo 1046 diváků.  Jen je škoda, že Steinerův gól ve 28. minutě nepřinesl výhru a Postava ve 42. minutě upravil na konečné skóre 1:1. Na obou stranách byla vidět chuť až do poslední minuty utkání. Matoušek i Hromek měli v posledních vteřinách na kopačkách slibné šance.

Mohelnice
Mohelnice přijela  a odjela bez bodů. První a velmi důležitá výhra Hanáků. První poločas byli sice lepší hosté, ale nás velmi dobře a důrazně vzadu držel golman Šustr. Vepředu se o góly postaral Netopil, Silný, Steiner.

Zlín
Zápas ve Zlíně byl jeden z těch co jsme se podle mě srazili sami. Po poločase jsme odcházeli do kabin za stavu 2:0, kluci ale zjistili, že to půjde, že se dokážeme dostat k bráně domácích. Dokázali jsme 87. minutě vyrovnat, bohužel zlom přišel v 89. minutě a my opět odjíždeli bez bodů.

Třebíč
Zápas s Třebíčí byl zlomový, v kabině bylo dusno, nebyla tam ta herní pohoda už vůbec znát. Zápas jsme doma prohráli 3:0 a zůstali jsme na posledním místě tabulky.

HFK Olomouc
Na HFK v Olomouci jsme se museli obejít bez zraněného kapitána Čepa, který na hru dohlížel z tribuny. Bohužel jsme opět dostaly góla jako první, ale Budín pohotově v 50. minutě vyrovnal. Dlouho jsme drželi vyrovnaný stav, zlom přišel v závěru utkání a my těsně přišli o bod.

Slovácko
Slovácko a jejich ,,dorostenecký" kádr proškolil Hanáky. Utkání začalo skvěle pro Hanáky, Silný zajistil první gól, oslava netrvala dlouho a do kabin jsme odchzázeli v poločase za stavu 3:1. V úvodu 2. poločasu snížil opět Silný. Po gólu dorostence Zavadila v závěru utkání, už jsme stav nestáhli na naši stranu.

Vyškov
Třínáctka přinesla úsměv, výhru a pohodu do kabiny mužů. Na zápas se hoši chystali poctivě celý týden. V sobotu před utkáním se sešli už v 10:30, proběhla předzápasová rozcvička a společný oběd. I přesto, že jsme v poločase prohrávali, dokázali jsme stav strhnout na svoji polovinu a snížit to fotbalové dusno v kabině. Trenérské duo Světlík a Klimek toto utkání spolu s týmem zvládli na výbornou.

Otrokovice
Každému je známo, že na Viktorce se hraje jako na poli, připravovali jsme se na to, ale utkání jsme vůbec nezvládli. Nedařilo se nám ve standardních situacích a po třetím góle jsme ztratili úplnou chuť k zápasu.

Jasný cíl. Předehrávka jarní části a doma jsme přivítali favorita Sigmu Olomouc. Zápas začal stejně jako před vyhraným utkáním s Vyškovem. Před úvodním hvizdem byla slyšet z kabiny velká motivace, kdo by taky chtěl na závěrečnou po prohraném utkání. V tomto utkání byl nejvíc vidět Honza Silný, který vstřelil všechny tři góly. Další mohl přidat kapitán David Čep nebo Hromek.

,,Hanáci na třetí ligu mají, pokud se sehrají. Přeji si, aby kluci v kádru zůstali a sehráli se, aby se 3. liga v Kroměříži hrála i příští rok. Pro mě osobně, byl tento půl rok velkou zkušeností a příjemných setkání.  S klukama jsme si sedli dobře, vše klapalo jak mělo. Zavedli jsme tam tradici, že před každým utkáním nasadím kapitánovi pásku těsně, než odejde na nástup, párkrát to přineslo body. Poznala jsem, že rozhodčí nemusí být jen ti škodní na trávníku a spoustu dalších příjemných i nepříjemných chvil, co bohužel fotbal přináší.
V jarní části sezóny ve funkci vedoucího mužstva působit nebudu. Vedení klubu se rozhodlo, že tohle není funkce pro ženu a našli mužského do kabiny. Osobně mě to dost mrzí, protože mě to bavilo a zvykla jsem si na kabinu, povinnosti apod. Abych tohle hodnocení neskončila negativně, tak v jednom nejmenovaném klubu jsem dostala nabídku na funci vedoucího. Klub, který mě oslovil není tady za rohem, takže jsem nabídku odmítla, protože ještě studuji a jediná volba byla právě Hanácká, která se se školou skloubit dá."