Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci vysoko porazili Třebíč

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - HFK TŘEBÍČ 5:1 (2:0)

Branky: 8. Ševčík Adam, 32. Žák Filip, 54. Ševčík Adam, 75. Ferko Josef, 78. Žák Filip - 74. Ošmera Petr

Rozhodčí: Trávníček Miroslav - Vojáček Milan, Polanský Jan.

Diváků: 239

SK HS Kroměříž: Šustr – Kašík, Budín, Swiech, Jeleček – Matoušek, Látal (67. Krška), Hromek, Nevřala (61. Ferko) -  Žák (81. Chytil), Ševčík. Trenér: Vlastimil Chytrý.

HFK Třebíč: Matiášek - Bagnon, Komínek, Havránek, Dobrovolný – Ošmera, P. Chalupa, Chlup, Fall (46. Dočekal), Kelbler (86. Uličný) – Dogui (69. Kostelecký). Trenér Libor Zelníček.

Po posledním domácím třígolovém vítězství proti Břeclavi domácí hráči potěšili své příznivce a dnes proti Třebíči to dokonale zopakovali. Po celý zápas měli drtivou převahu v držení míče, trpělivou kombinační hrou si vypracovali šance, vstřelili pět branek a fotbal si náležitě užili. Ještě před samotným zápasem všichni přítomní uctili minutou ticha památku na zesnulého delegáta svazu, bývalého rozhodčího a hráče pana Františka Matyáše z Kojetína.

Už ve druhé minutě se dostal do šance Ševčík, ale brankář Matiášek jeho zakončení vyrazil nohou. O tři minuty později se do šance dostal Žák, ale bez gólového efektu. V 8.min. už se Hanáci radovali z prvního gólu na 1:0, když Ševčík přesnou střelou k tyči zakončil rychlou kolmou akci. V 19. min. se dostal sám před Šustra hostující Dogui, ale domácí brankář výborným zákrokem jeho šanci zneškodnil, což bylo pro domácí důležité. Ve 26.min. vytvořili Ševčík se Žákem velký závar před Matiáškem, kterému na poslední chvíli pomohl vracející se Komínek, který předtím podobným způsobem zablokoval i šanci Matouška. Ve 32.min. se ve vápně uvolnil Žák a prostřelil Matiáška na 2:0. Tím Hanákům vytvořil dobrou výchozí pozici do další pětačtyřiceti minut.

Po necelých deseti minutách druhé půle přidal svou druhou branku Ševčík a na světelné tabuli svítil stav 3:0. V 74. min. hosté snížili po pěkné individuální akci jejich nejlepšího hráče Ošmery. Hned za minutu však Hanáci vedli znovu o tři góly, když si za obranu zaběhl Ferko a po pěkném zpracování míče sám proti Matiáškovi nezaváhal a k tyči vstřelil svůj první gól v mistrovských zápasech za Hanáky. Když v 78.min. obral Žák o míč stopera Komínka a své sólo  dokonal kličkou brankáři a střelou do prázdné brány na 5:1, tak to s hosty vypadalo bledě. Naopak Hanáci byli na koni a šanci dostal na pár minut nadějný šestnáctiletý dorostenec Chytil, který se ihned zapojil do pestré hry domácích. Skóre mohl ještě navýšit Matoušek, ale nakonec se mu to nepodařilo. Hosté se dostali do dvou příležitostí po dobře zahraných rohových kopech, ale chybělo jim i štěstí. V 84.min. připravil další lahůdku pro diváky brankář Šustr, který skvělým skokem k tyči vyrazil penaltu. Hned příští sobotu hostí Hanáci doma další celek z Vysočiny, tentokrát Velké Meziříčí, které má kvalitní mančaft a domácí hráči se budou muset velmi rychle vrátit na zem a dobře se na tento zápas připravit.