Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci vezou tři body z Valmezu

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:1)

Branky: 33. Neubert Martin

Rozhodčí: Gasnárek Michal - Popelák Luboš, Hanáková Gabriela. Delegát: Bábíček Josef.

Diváků: 320

FK Valašské MeziříčíMucha – Chapodze, Vychodil, Chargeishvili, George, Drozd, Klimpar (74. Furmánek), Vrána (70. Bartozel), Tobiáš, Václavek, GomolaTrenér: Michal Hubník.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Krhut, Neubert (74. Sedláček), Blanař (63. Berčík) - Kovář (90. Stratil D.). Připraven Trochta, Chyla. Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

V pátečním zápase MSFL nastoupili Hanáci na atleticko-fotbalovém stadionu ve Valašském Meziříčí. Domácí nováček prošel v zimě poměrně rozsáhlou obměnou hráčského kádru, realizačního týmu i vedení odílu. Drží v první půli tabulky soutěže a utkání tak slibovalo vyrovnaný souboj.

V první fázi zápasu to bylo opatrné z obou stran, silný vítr ztěžoval orientaci, komunikaci i hru jako celkovou. Hanáci byli sice více na míči, ale domácí dvakrát ohrozili Kofroně, ten se štěstím kryl. Hosté své nadějné akce nedotáhli do zakončení nebo jim chyběla finální přesnost. Nakonec však Hanáci jako první vstřelili gól ve 33.minutě, když se ve vápně nejlépe zorientoval Neubert a uklidil odražený míč do sítě na 0:1. Pak ještě Hanáci dvakrát nebezpečně hlavičkovali po rohových kopech, ale brankář Mucha vždy dobře zasáhl. V 52. minutě zahráli hosté brejk formou křížného přenesení na Blanaře, který z boku pádil sám na Muchu, ale prudkou ránu do sítě nedostal. Podobný kontr o minutu později nedotáhl opět Blanař a o míč nakonec přišel. Mezi 54. a 57. minutou měli šance domácí a to po centrech z pravé strany, ale hlavičkující hráči mířili nad a vedle. Domácí Valmez se zejména ve druhé půli snažil o více postupných útoků a větší tlak na bránu, ale musel se mít na pozoru při dalších nebezpečných kontrech Hanáků tažených většinou přes rychlého Krhuta. V 77.minutě se na další nebezpečný centr domácích z jejich lepší pravé strany tlačil na přední tyč vysoký hrotový útočník Gomola, ale svou teč nasměroval křížně těsně vedle. V 85.minutě se po ztrátě hostů na půli hřiště řítili domácí do přečíslení, ale s prudkou, ale přeci jen ukvapenou ránou Gomoly po zemi zpoza šestnáctky si Kofroň dobře poradil. Konec zápasu Hanáci zvládli a zejména v posledních minutách si vedli takticky zdatně, což znamenalo, že udrželi své vedení a odváží si tři body do jejich sbírky.

Komentář Ivo Světlíka:"První poločas jsme hráli po větru a územní převaha byla na naší straně. Z nenápadné akce středem hřiště vstřelil Neubert jediný a vítězný gól. Na začátku druhého poločasu mohl přidat pojistku Blanař, ale protože svu šanci neproměnil, strachovali jsme se o výsledek až do konce. Náš výkon sice nebyl ideální, ale ve výsledku jsem rád za tři body. Pro nás jsou strašně důležité v tom, že máme vedoucí Prostějov stále na dostřel. Další týden nás čekají dvě utkání doma, které bychom potřebovali naplno zvládnout. Soupeři k nám však přijedou bránit a my se teď špatně prosazujeme směrem nahoru. Hra je taková kostrbatá, chybí tam taková přímočarost jakou jsme se prezentovali na podzim. Na gól se strašně nadřeme, na druhou stranu defenziva funguje a zase jsme vzadu uhráli nulu."

Už ve středu 18.4.2018 od 19:00 hodin hrají Hanáci doma přeložené utkání proti ČSK Uherský Brod.