FK BLANSKO - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:2 (1:1)

Branky: 6. Stehlík Jindřich - 20. Matoušek Tomáš, 82. Silný Jan.

RozhodčíRobert Hájek – Tomáš Sedláček, Gabriela HanákováDelegát: Vidlák Karel.

Diváků: 287

FK Blansko: Floder – Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček – Chloupek, Kučera, Kolařík (78. Kratochvíl), Minx (85. Feik) – Trtílek (49. Duda), Stehlík. Trenér: Zbyněk Zbořil.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Látal, Jeleček - Okleštěk (52. Strašák), Cupák - Krhut, Neubert (70. Kovář), Michna (81. Budín) - Silný. Připraveni Trochta - Pavelka, Stratil. Trenéři Ivo Světlík, David Klimek.

Hanáci nastoupili k dalšímu důležitému zápasu v boji o záchranu v Blansku, pro které to byla šance zkrátit odstup právě od svého sobotního soupeře. Hanáci však potvrdili výbornou formu a odvážejí si všechny tři body. Domácí šli do vedení hned v úvodu zápasu, když se trefila zimní posila z Líšně Stehlík. Hosté se však nenechali rozhodit a po územní převaze zaslouženě čtvrhodinku na to vyrovnal kapitán Matoušek. Utkání rozhodl osm minut před koncem po ideálním centru Krhuta kanonýr Jan Silný, který tak dal tím nejlepším možným způsobem zapomenout na své neproměné šance, zejména pak na svou neproměněnou penaltu z 27.minuty. Tento další "šestibodový" zápas mají Hanáci tak jako nedávno v Líšni úspěšně za sebou a příští týden doma přivítají kvalitní Hlučín.

Komentář trenéra Davida Klimka:"Utkání dle aktuálního postavení v tabulce bylo pro obě mužstva výsledkově velmi důležité a proto jsme očekávali velice těžké utkání. Bohužel do utkání jsme nevstoupili příliš dobře a po naší chybné rozehrávce a rychlé akci domácích jsme v 7 minutě prohrávali 1:0. Naštěstí jsme do 15 minuty po pěkné střele srovnali. Celý první poločas jsme měli více ze hry, drželi jsme míč a taky jsme si vypracovali šance, které bohužel neskončily brankou. Dokonce jsme zahodili i penaltu. Naopak domácí hrozili z rychlých protiútoků. Druhý poločas více méně odpovídal herně tomu prvnímu. Naštěstí pro nás se naše dobývání soupeřovy branky vyplatilo a v 82 minutě jsme vstřelili druhou a vítěznou branku. Naše výhra určitě byla zasloužená, bohužel jsme si zápas zkomplikovali neproměňováním šancí."