Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci stihli nastřílet šest branek už do poločasu

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 6:0 (6:0)

Branky: 11. (pen.), 17. a 38. Silný Jan, 23. Okleštěk Tomáš, 24. Kovář Marián, 28. Motal Lukáš

Rozhodčí: Černý Dalibor - Mayer Jan, Vejtasa Simon.Delegát: Vidlák Karel.

Diváků: 223

SK HS Kroměříž: Jícha - Šmerda, Matoušek, Zavadil, Jeleček (62. Krhut) - Motal (75. Vyhlíd), Cupák - Masař (68. Marchuk), Okleštěk, Silný - Kovář. Připraveni Toman - Chytil, Dvořák, Mlčoch. Trenér: Bronislav Červenka.

TJ Valašské Meziříčí: Pobořil – Matyáš (46. Kocián), Michálek, Dekleva, Sovák (25. Pop) – Bartozel (46. Palo), Žilinský, Fojtík, Šichor, Vrána – Furmánek
. Trenér: Marian Bedrich.

Výsledek tentokrát hovoří za vše a to Hanáci stihli nasázet nebohému soupeři všech šest branek již za 38. minut. Druhou půli už nenabídli přítomným divákům takové představení, což hosty patrně uchránilo od dvouciferného debaklu. Hráčům Valmezu i tak páteční zápas pod umělým osvětlením pořádně zhořkl.

V 10. minutě potrestal Silný penaltový faul ve vápně po rohovém kopu. Velký tlak domácích vyústil v šance a jednu z nich po rychlé křídelní akci a centru Jelečka zakončil opět Silný na 2:0. Krátce nato si ve vápně narazil, zaběhl a bezpečně skóroval Okleštěk. A po dvou minutách se nádherně uvolnil a parádně zakroutil míč do šibenice Kovář. Další branka na sebe také nenechala dlouho čekat, když se po rozehraném rohovém kopu a následném centru Jelečka hlavou k tyči prosadil Motal. Pak se Motal proměnil v nahrávače a jeho kolmici zakončil Silný svým třetím gólem a celkově už šestým na straně Hanáků. Tak to byla poločasová jízda a ukázka, jak naložit v zápase s posledním celkem v tabulce. Ve druhé půli jak už to mnohdy ve fotbale bývá Hanáci už neměli takovou motivaci a další branku nepřidali, byť k tomu šance měli a jedna branka jim nebyla uznána pro ofsajdové postavení.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Samozřejmě s výkonem i výsledkem jsem spokojený. Kluci k utkání přistoupili zodpovědně a hlavně v prvním poločase předvedli velmi dobrý výkon a krásné akce. Pomohl nám rychlý gól, na který jsme vzápětí navázali. V naší hře byly povedené věci. Klidně jsme mohli vstřelit víc branek. Na soupeři bylo vidět, že má svoje problémy. Hostující tým složený převážně z mladých kluků se sice snažil, ale na třetí ligu to asi není. Ale i tak to soupeř úplně nevzdal, naopak, druhý poločas nevypustil, snažil se a běhal až do konce. Bylo vidět, že hosté nechtějí dostat desítku, ale taky bylo vidět, že z naší strany se utkání spíše dohrávalo. Sice jsme si vypracovali nějaké šance ke skórování, ale hráči to řešili až příliš složitě. Některé situace zbytečně přehrávali, balon dlouze drželi nebo tahali. Chtěli to řešit nestandardně
. Celkově jsem však rád, že jsme v zápase nastříleli góly a zvedli si sebevědomí. Snad na výkon navážeme také v dalších zápasech. I když víme, že proti nám budou stát silnější soupeři, než byl ten dnešní.