Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci si hladce poradili s nováčkem

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ- TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 5:1 (3:0)

Branky: 18 (pen.), 37 a 51. Silný Jan, 22. Okleštěk Tomáš, 49. Blanař Martin - 70. Výmola Martin.

Rozhodčí: Nováček Ivo - Sedláček Tomáš, Hanáková Gabriela. Delegát: Mužík František.

Diváků: 351

SK HS Kroměříž: Kofroň - Krhut, Matoušek, Hloch (74. Stratil), Jeleček - Elšík (59. Zavadil), Okleštěk (65. Budín), Cupák, Blanař - Kovář, Silný. Připraveni Trochta, Neubert. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

TJ Valašské Meziříčí: Repáň – Byrtus, Malý, Drozd, Bělíček (40. Gregáň) – Behan (55. Výmola), Gebert, Kebísek, Vrána (78. Žilinský) – Jurča, Šulák. Trenér Jaroslav Vodička.

V pátek podvečer se odehrálo na stadionu na Obvodové ulici další mistrovské utkání MSFL. Hanáci přivítali nováčka, který se netají ambicemi hrát co nejvýše. Jejich management angažoval trenéra až z Jablonce nad Nisou a přivedl několik posil na úrovni vyšší než MSFL. Hanáci se po smolné porážce ve Vyškově dokonale srovnali a předvedli výborný výkon. Už v první minutě se do vápna dral Silný a obránci soupeře srazili jeho střelu se štěstím na roh. Po následném rohu Jelečka vznikl ve vápně závar zakončený prudkou střelou Matouška, kterou brankář Repáň zázračně kryl. Horší chvilku si hostují brankář vybral v 18.minutě, kdy netaktickým vyběhnutím a sražením Silného daroval domácím penaltu, kterou sám faulovaný hráč proměnil. Ve 33.minutě vybojoval míč Kovář a Okleštěk přesnou střelou z velkého vápna zvýšil na dvougólový rozdíl. Krásnou akci rozjeli Hanáci ve 37.minutě, kdy se po rychlém přenesení hry a centru Jelečka ve vápně dobře zorientovali Kovář a Silný, přičemž druhý jmenovaný prudkou střelou k tyči přidal další branku do sítě hostů. Druhý poločas začali Hanáci tak, aby dokázali že v nastoleném tempu a stylu chtějí pokračovat. Výsledkem byla rychlá branka Blanaře. Když si v 51.minutě zaběhl za obranu Silný a pohotovým obloučkem přes brankáře vstřelil svou třetí branku v zápase tak to s hosty vypadalo hodně špatně. Hanáci i přes snahu další branky nepřidali, hosté už se hodně soustředili na obranu, aby si neodvezli ještě větší debakl. Nakonec se jim podařilo vstřelit i branku, když podklouznutí stopera Hlocha využil střídající Výmola a po následné krásné individuální akci překonal poprvé a naposled v tomto zápase Kofroně. Hanáci tak po výborném výkonu a přesvědčivé výhře berou tři body do tabulky a drží se na dohled nejvyšším příčkám.

Hodnocení trenéra J. Baďury: "Po zápase ve Vyškově, kde jsme utrpěli první porážku jsme se chtěli vrátit zpátky na vítěznou vlnu. Celý týden se kluci poctivě připravovali na utkání, chyby v utkání jsme si s trenéry a hráči rozebrali. Zjistili jsme, že musíme být efektivnější, hlavně v koncovce, což nám vyšlo a prakticky již v prvním poločase jsme rozhodli o výsledku. Pak jsme nabádali hráče o poločase k tomu, že není ještě rozhodnuto a dávali jsme jim za příklad zápas před dvěma týdny s Mohelnicí, kde jsme také vedli o poločase 3:0 a nakonec se to ještě zdramatizovalo. Naštěstí dneska hoši žádný takový kolaps nepřipustili a hned v úvodu druhého poločasu přidali další dvě branky a bylo prakticky v 50-té minutě o vítězi utkání rozhodnuto. Pak už dostali šanci další hráči, kteří zatím tolik prostoru nedostávali, prostřídali jsme to a prakticky se už poslední půlhodinu utkání dohrávalo."