Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci se snažili o obrat, ale nakonec jim zůstal bod

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC ODRA PETŘKOVICE 2:2 (0:2)

Branky: 63. Kovář Marián, 82. Stratil Daniel - 16. Švancer Leoš, 23. Baranek Radim

Rozhodčí: Popelák Luboš - Černý Dalibor, Zaplatilová Jana. Delegát: Bábiček Josef.

Diváků: 323

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda (59. Stratil D.), Matoušek, Hloch, Jeleček (84. Berčík) - Cupák, Motal - Krhut, Neubert  (59. Sedláček), Blanař - Kovář. Připraven Trochta, Vyhlíd. Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

FC ODRA Petřkovice: Chvěja – Honiš, Wozniak, Holiš, Ptáček (67. Smékal), Staněk, Švancer (78. Latocha), Baranek, Rubý, Sporysz, Lokša. Trenér: Ondřej Smetana.

Podruhé během čtyř dnů nastoupili Hanáci před domácím publikem. Po středeční vítězné dohrávce s Uherským Brodem je v sobotu večer čekal soupeř z ostravské čtvrti Petřkovice. Na oba celky čekal perfektně střižený trávník a krásné počasí. Utkání začalo svižně a už po minutě hry měl šanci Kovář po centru Blanaře, ale na přední tyči usměrnil míč nad branku Chvěji. Dalších několik minut Hanáci diktovali tempo hry, ale k nějakému velkému ohrožení branky soupeře to nevedlo. Naopak v 10.minutě zahrozili hosté, když se po rohovém kopu, odraženém míči a střele z hranice vápna dostal míč do domácí sítě, ale tečující hostující hráč stál v ofsajdové pozici. Tento okamžik jako by hostům pomohl a směrem dopředu se začali více a více osmělovat. A v 16.minutě šli hosté do vedení. Z trestného kopu centroval do vápna Rubý, po vzdušném souboji se míč dostal k Švancerovi, který jej dostal do sítě na 0:1. Domácí mohli vyrovnat poměrně brzy, když Jeleček dvakrát poslal do vápna výborné centry, ale domácím chyběl jen kousek k zakončení, zejména Hlochovi při druhé situaci. To hosté předvedli velkou efektivitu ve 23.minutě, když se po krásné akci z levé strany dostal míč k Barankovi, který ve skluzu prudce umístil míč podruhé za záda brankáře Kofroně. Snížil se pokoušel Matoušek, jehož hlavičku po přesném centru Blanaře brankář Chvěja lapil. To už hosté hráli v hlubokém a dobře organizovaném obranném bloku a domácí to měli těžké se prosadit. Stejný obraz hry pokračoval i ve druhé půli. Hosté odolávali téměř dvacet minut, než přišel kontaktní gól domácích. Obránci Petřkovic nezachytili dlouhý nákop, na který si zaběhl Kovář a chytrým lobem překonal Chvěju. Stejný hráč měl o dvě minuty později na kopačce vyrovnání, ale po hezké kličce pálil z dobré pozice prudce nad. Tlak domácích sílil a po delší době se probudili i domácí diváci, kteří tlačili Hanáky za vyrovnáním. Trenéři domácích vysunuli dopředu i stopera Matouška, což zvýšilo útočnou sílu domácích. Ti si však museli dávat pozor na chyby, jako v 77.minutě, když po hrubce v rozehrávce musel za své obránce hasit nebezpečí Kofroň. Velmi důležitý okamžik druhé půle, zvláště poté, co se podařilo domácímu Stratilovi vyrovnat. Tento střídající hráč byl v 82.minutě na správném místě a v malém vápně uklidil vrácený míč po předchozím přetaženém centru a zpětné hlavičce. Hanáci se pak snažili obrátit skóre na svou stranu, v nastaveném čase byl jejich tlak obrovský a rozhodující gól visel na vlásku. Hosty zachránilo břevno a pak vytasil brankář Chvěja bravurní zákrok. Poslední velký závar hosté za cenu obětavých zákroků také přestáli a utkání tak skončilo nerozhodně.

Komentář Ivo Světlíka:"„Je to škoda, protože tyto soupeře musíme porážet. Nedokážu si to vysvětlit. První půle byla z naší strany hodně špatná. Takto se o čelo tabulky nehraje. Byli jsme unavení, zabrždění, nedařila se nám kombinace. Naopak soupeř poctivě bránil v devíti lidech a čekal na naše chyby, které po zásluze dvakrát potrestal. Z naší strany toho bylo hrozně málo, proto byl v kabině o přestávce trošku vyšší křik. Kluci si ho ale zasloužili. V závěru jsme ale naopak mohli strhnout vítězství na naši stranu. Trefili jsme břevno, tyč, soupeř balon několikrát vykopával z prázdné branky. Ale vVzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, tak musíme remízu přijmout."