SK SPARTAK HULÍN - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:2 (1:1)

Branky: 9. Krhut, 66. Ondřejka - 16. Ševčík, 51. vlastní

Diváků: 320

SK SPARTAK Hulín: Vogl - Labuda, Číhal, Zavadil, Vyskočil - Krhut (88. Postava), Laciga, Zlámal, Dvořáček, Ondřejka (70. Šrom) - Pospíšil. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

SK HS Kroměříž: Petr – Matoušek, Budín, Látal, Jeleček – Krška, Silnica, Hromek (76. Haša), Strašák (46. Neubert), Žák - Ševčík (64. Nevřala).
Připraveni Šustr, Kašík, Minář, Swiech. Mimo nominaci Unger, Horák, Drápal. Zraněn Steiner. Trenér: Vlastimil Chytrý.

Po středečním pohárovém utkání ve Vyškově nastoupili Hanáci v sobotu v Hulíně k dalšímu zápasu MSFL. Hrálo se v třicetistupňovém horku na velmi dobře upraveném trávníku.

Hned v 9.min. se domácí ujali vedení, když se po minele hostujícího stopera dostal ke skákavému míči pohotový Krhut a jemnou tečí přeloboval brankáře Petra na 1:0. Ten pak musel dvakrát pohotově vyrážet střely domácích, které byly sice prudké, ale mířily do středu brány. Hosté se z nepodařeného úvodu vymanili a k vyrovnání na 1:1 se dostali v 16. minutě. Brankář Vogl neudržel přízemní střelu Žáka a dobíhající Ševčík procedil míč do sítě. Zbytek poločasu se odehrál spíše ve středu hřiště v bezpečné vzdálenosti od obou branek.

Ve druhém poločase se po pár minutách optické převahy domácích dostali hosté k rychlému protiútoku, na jehož konci posílal Ševčík perfektní míč po zemi do vápna na nabíhajícího Žáka, ale domácí stoper Zavadil ve snaze zabránit šanci ve skluzu zasáhl míč tak něšťastně, že přeloboval vyběhnutého Vogla a bylo to 1:2. S tímto stavem se domácí Spartak nechtěl smířit a tlačil se za vyrovnáním. To se mu podařilo v 66.min., když nejlepší muž zápasu Krhut utekl po pravé straně až do vápna, kde po narážečce vystřelil a brankářem Petrem vyražený míč se dostal ke zcela volnému Ondřejkovi, pro kterého nebyl problém zavěsit na 2:2. Domácí se nadále snažili využít rychlého Krhuta, který byl hodně aktivní, ale k vedoucí brance už to nevedlo. Těsně před koncem se ještě v dobré pozici ocitl Postava, ale v záklonu hlavičkoval na zadní tyči nad. Utkání, které velmi dobře řídila trojice rozhodčích ze Slovácka tak skončilo remízou.