Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci přišli o tři body penaltou těsně před koncem utkání

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - SK LÍŠEN 1:1 (0:0)

Branky: 56. Neubert Martin - 87. Frimmel Denis (pen.).

Rozhodčí: Drozdy Luboš, Tomanec Josef, Pfeifer Michal. Delegát: Rabušic Radek.

Diváků: 214

SK HS Kroměříž: Šustr - Kašík, Čep, Budín, Netopil - Stratil, Strašák, Steiner, Pavelka (58. Ferko) - Neubert (82. Galetka). Náhradníci: Oral - Zavadil, Cupák, Hromek. Trenér: David Klimek.

SK Líšeň: Zrzavý – Bednář, Čampa (C), Krejčí (70. Matoušek), Voda (88. Kubík) - Nevřala, Stehlík, Ovsepjan, Fall, Vejmělek (75. Milotínský) - Frimmel. Náhradníci: Fruhvirt –  Krška. Trenér: Josef Mazura.

V 2. kole MSFL přivítala domácí Hanácká Slavia na svém stadionu v Kroměříži SK Líšeň. Soupeř v prvním kole uhrál remízu s uničovem 1:1. Kdo tušil, že si za stejný výsledek i z Kroměříže odveze opět bod?  V 5. minutě utkání domácí chybovali a Líšeň se dostala do šance, kterou nevyužili. V 8. minutě si hosté vytvořili tutovou šanci, kterou zázračně Budín zlikvidoval. Ve 13. minutě už se vydali domácí dopředu a Hynčica byl u šance, z pravé strany si vedl míč, nastřelil pouze hráče hostí. Poté následoval roh, ke kterému se dostal jako první výborný hlavičkář David Čep a poté další velikán Radovan Budín, ale ani jeden míč do sítě nedostal. Ve 35. minutě byl v šanci záložník David Steiner, bez výsledku. Domácí vstřelili první branku v 56. minutě Neubertem, ale hosté vyrovnali v samotném závěru zápasu. K pokutovému kopu v 87. minutě se postavil Frimmel a nechyboval.

Martin Neubert zhodnotil 1. domácí utkání v nové sezóně: "Utkání proti Líšni bylo bojovné, moc šanci nebylo, ikdyž Líšeň měla o něco víc šancí, ale hrálo se spíše uprostřed. O poločase jsme si něco řekli, byla bouřka v kabině, protože to nebylo z naší strany takové, jaké jsme si představovali a druhý poločas jsme dali góla. Defakto tam byla nějaká akce, Strašák to zatáhl a vystřelil, golman to vyrazil a já jsem to dorazil do brány. Pak dál už jsme toho moc neměli, spoléhali jsme na to, že už to nějak uhrajeme, že třeba z brejku udeříme, ale naopak jsme góla dostali. Mohli jsme paradoxně zvýšit, protože jsme měli dobře rozjetou akci a z protiútoku byl brejk. Jestli byla penalta to nevím. Jaký vidíš rozdíl v zápase s Olomoucí a s Líšní? Olomouc byla daleko fotbalovější. Líšeň nebyl špatný soupeř, ale bylo to spíš o bojovnosti. Olomouc je fotbalově úplně někde jinde. Je škoda, že jsme zápas s Líšňí nedovedli do vítězného konce."

- K. Haldinová -

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).