Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci předvedli perfektní výkon

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 4:2 (3:0)

Branky: 13., 25., a 35. Silný Jan, 83. Jeleček Tomáš - 53. Ožvolda Dan, 61. Visič Stefan

ČK: 73. Silný (po 2 ŽK)

ČK:

Rozhodčí: Křepský Michal - Ogrodník Vlastimil, Vojáček Milan. Delegát: Dofek Ladislav.      .

Diváků: 288

SK HS KroměřížKofroň – Šmerda (93. Fládr), Zavadil, Hloch, Jeleček - Matoušek, Cupák - Machálek (85. Berčík), Kovář (71. Chytil), Mlčoch (61. Pančochář) - Silný. Připraveni: Toman – Marchuk, CikrytTrenér: Bronislav Červenka.

MFK FM: Bárta – Kebísek, Literák, Bialek, Hýbl – Hurta (81. Telnar), Ožvolda (87. Mrkvička) – Skwarczek, Šumský (46. Šohaj), Teplý (85. Kutáč) – Varadi (33. Visič). Trenér: Martin Pulpit.

Hanáci potvrdili doma body z venku a proti ambicioznímu soupeři předvedli perfektní výkon, na který bylo chvílemi radost se dívat. Zejména v první půli byla jejich aktivní hra až neuvěřitelně dominantní a jen vynikající výkon brankáře Bárty ochránil hosty od minimálně půltuctu branek. Hosté se pak během druhé půle zvedli a ukázali, že fotbal hrát umí, ale Hanáci se nakonec semkli a utkání dovedli do vítězného konce.

Hned ve 2.minutě unikl po pravé straně Silný, po jehož přízemní přihrávce střílel z jedné placírkou Cupák, ale Bárta u tyče skvěle vyrazil. Několik dalších rychlých přímočarých akcí zastavila hostující obrana jen se štěstím. Důležitý zákrok předvedl v 10.minutě domácí Kofroň, který si zkušeně vyběhl až na velké vápno a zneškodnil šanci kanonýra hostů Teplého. Hned z protiútoku skvěle potáhl Kovář, zbavil se elegantně dvou obránců, ale míč nasměřoval těsně vedle. Od tohoto okamžiku až do konce poločasu Hanáci svému soupeři trvale zatápěli a na branku "Lipiny" se valil jeden útok za druhým. Ve 13.minutě se domácí příznivci radovali poprvé, když Silný uklidil hlavou do sítě tečovaný centr Cupáka na 1:0. Krátce nato se krásnou individuální blýskl Kovář, který obehrál tři protihráče i brankáře, ale před prázdnou branku poslal těžkou přihrávku, kterou zavírající Machálek nedokázal usměrnit do branky. Pak se dvakrát vyznamenal Bárta proti Silnému, nejprve jeho prudkou ránu po zemi vykopl nohou a krátce nato z podobné situace střílel Silný nahoru na přední tyč, kde Bárta reflexivně vyrazil na roh. Ve 25.minutě zatáhl míč po pravé straně ve sprintu Machálek a jeho prudkou přihrávku na přední tyč napálil z jedné do sítě nabíhající Silný. Poté se dvěma dalšími krásnými průniky prezentoval Kovář, který si v obou případech pohrál s obránci, ale v prvním případě sám před Bártou pálil nad a ve druhém případě jeho zakončení z ještě lepší pozice Bárta vyrazil nohou. Ve 32.minutě vznikl ve vápně hostů obrovský závar a po krásných polonůžkách Matouška brankář Bárta konečky prstů vyrazil skákavý míč na břevno své branky. Nicméně ve 35.minutě už domácí vedli o tři branky, když svůj hattrick dokonal Silný. Nejprve Cupák skvěle vystihl rozehrávku hostů, následnou kolmicí vysunul Silného, který střelou na zadní tyč bezpečně překonal Bártu. K poločasové přestávce odcházeli spokojenější domácí a v kabině hostů musel být pořádný poprask, zvláště v podání zkušeného a obávaného kouče Martina Pulpita.

A poločasový proslov trenéra plus postupné ztažení zkušenějších hráčů Varadiho se Šumským jakoby hostům prospělo. Na delší pasáž ovládli hřiště a začali být velmi nebezpeční. Jejich aktivita přinesla snížení v podobě nádherné rány Ožvoldy, který se z dálky trefil do šibenice. A o osm minut později hosté snížili na rozdíl jediné branky, když se do vzduchu zavěsil Visič a hlavou poslal míč za Kofroně. Z jasného zápasu se najednou stalo drama. Hosté sahali i po vyrovnání, ale Hanáky zachránila tyč. Dobře nebylo Hanákům ani v okamžiku, kdy byl v 73.minutě po druhé žluté kartě vyloučen jinak hrdina zápasu Silný. První poměrně přísnou žlutou kartu viděl již v prvním poločase za vcelku běžný faul u lajny na půli hřiště a druhá žlutá byla do jisté míry nešťastná, ale také zbytečná. To když Silný jednu z mála nepodařených akcí doprovodil nastřelením míče o mantinel hřiště, což sem tam dělává, ale tentokrát pro tento kousek neměl pochopení mladý rozhodčí Křepský a Silného k jeho velkému překvapení a nelibosti poslal do sprch. Pro Silného poučení, že tento kousek musí pro příště vynechat a pro domácí očekávání o to těžšího zbytku zápasu. Nicméně domácí se o to víc semkli, přidali na důrazu a preciznosti v defenzivě, kdy zejména vystupování na protihráče se velmi zlepšilo a hosté se postupně přestali prosazovat. Pomohlo také již předtím provedené nasazení zkušeného Pančocháře a mladého Chytila, kteří posílili střed pole, kde se předtím vytvářelo dost prostoru pro šikovné hráče Frýdku. A zlepšenou pasáž druhé půle domácí korunovali rozhodujícím gólem. Hanáci vybojovali míč na útočné polovině, ten se dostal k obránci Jelečkovi, který předvedl nádhernou akci a chladnokrevně překonal Bártu na 4:2. Rozhodl tak o tom, že tři body zůstaly zaslouženě v Kroměříži.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "První poločas byl z naší strany opravdu jednoznačný. Na hřišti jsme absolutně dominovali. Vedli jsme 3:0 a měli další čtyři šance na zvýšení náskoku. Byl to asi nejlepší poločas pod mým vedením, hráli jsme v pohybu, rychle a předvedli několik nádherných akcí

.  V kabině o přestávce jsem apelovali na kluky, aby dál byli aktivní a nenechali se zatlačit, což se bohužel ve druhé půli stalo. Nezachytili jsme její začátek, nepodrželi balon. Soupeř naopak začal hrát a presovat, což nám činilo problémy. Nahoře jsme neudrželi míč, nedokázali jsme ani dotáhnout slušně rozehrané brejky. Pro nás to bylo opravdu obrovsky náročné. Hosté měli závary, nastřelili tyčku. Přežili jsme spoustu rohů a dalších standardních situací, nakonec nám pomohl rozhodující gól Jelečka. Závěr utkání byl opravdu infarktový, dohrávali jsme zápas opravdu na krev.