Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci předvedli parádní obrat

SK JISKRA RÝMAŘOV - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 3:6 (2:5)

Branky: 5. Němec Radek, 16. Kocúr Kamil, 55. Šupák Tomáš - 21 a 77. Silný Jan, 23, 33 a 39. Neubert Martin, 41. Okleštěk Tomáš.

CK: 90: Šupák Tomáš - 90. Krhut Dominik

Rozhodčí: Černý Dalibor - Gasnárek Michal, Lenfeld Oldřich. Delegát: Kaláb Stanislav.

Diváků: 140

SK Jiskra Rýmařov: Kameník – Furik D., Furik J., György (77. Fiala), Harazin, Kocur, Němec R., Němec T., Ondruška, Šupák, Tomeček. Trenér: Milan Furik.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Krhut, Matoušek, Budín, Jeleček - Okleštěk (46. Kovář (67. Hloch)), Cupák - Blanař, Neubert, Elšík (81. Šmerda) - Silný. Připraveni Trochta - Hloch. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

V první šanci zápasu se ocitl ve 4.minutě Silný, který si ale nevyhověl s lépe postaveným Elšíkem. Chvíli nato uklidil odražený míč do sítě Němec a domácí vedli. Vyrovnat mohl Silný, ale ve slibné pozici přestřelil. Po čtvrthodině hry získali domácí slibný dvoubrankový náskok, když se hlavou na zadní tyči prosadil R. Němec. Kdo by čekal, že to Hanáky položí, tak se hodně mýlil. Ve 21.minutě snížil Silný prudkou střelou na zadní tyč a během následujících dvaceti minut úřadoval na hřišti a ve vzduchu Neubert, který nasázel hattrick. Když si ve 41.minutě na přihrávku za obranu nasprintoval Okleštěk a mazácky překonal Kameníka, tak hosté vedli už o tři branky. Ve druhé půli se oba celky gólově prosadily ještě jednou, když za domácí skóroval po centru ze standardní situace Šupák a gólový účet zápasu uzavřel Silný, který dorážel do prázdné branky po průniku a přihrávce Matouška. Další šance už zůstaly neproměněny. Závěr zápasu pokazily dvě červené karty na obou stranách. Hanáci si nakonec odvážejí zasloužené tři body a v tabulce MSFL se drží na výborných pozicích.

Komentář trenéra Ivo Světlíka:„Věděli jsme, že se v Rýmařově hraje špatně. Prostředí je tam sice pěkné, ale hřiště malé. Domácí jsou na něj zvyklí, takže než jsme se přizpůsobili, prohrávali jsme o dvě branky. Přestože jsme na začátek kluky upozorňovali, úvod jsme zaspali a branky obdrželi po hrubých chybách. Těší mě ale hlavně to, jak se kluci rychle otřepali a soupeře rozsekali a zápas jsme rozhodli ve druhé polovině první půle. V poslední minutě byli po hrubém nesportovním chování vyloučeni Šupák s Krhutem, kteří budou svým týmům v závěru podzimu chybět. Mrzí mě to. Bohužel to provokování soupeřem Dominik stejně jako předtím v Prostějově Marián Kovář neunesl."