Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci otočili zápas proti silnému Vyškovu

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - MFK VYŠKOV 2:1 (0:1)

Branky: 56. Pavelka David, 74. Steiner David - 16. Kirschner Petr

Rozhodčí: Slabý Jiří - Lakomý Lukáš, Ogrodník Vlastimil.  Delegát: Juřička Jiří.

Diváků: 150

SK HS Kroměříž: Šustr - Šmerda, Čep, Budín, Netopil - Hynčica (46. Pavelka), Hromek (80. Látal), Zavadil (89. Stratil), Strašák, Steiner - Silný. Náhradníci: Svoboda - Kašík, Galetka. Trenér: Jaroslav Baďura. Asistenti Ivo Světlík a David Klimek.

MFK VyškovKlimeš - Kuncl, Krejčí, Lahodný, Němeček (13. Lička J.), Jeřábek, Sečkář, Nehyba (87. Bokůvka), Přerovský, Kirschner, Novotný. Trenér Jan Trousil.

Komentář vedoucí mužstva K. Haldinové:"Asistentské duo Klimek a Světlík připravili mužstvo výborně. Celý týden kluci makali a v sobotu před zápasem se sešli už v 10:30 a odmakali předzápasový trénink. Skvělý tah v poločasovém střídání a třinácté kolo Hanáky odlepily z posledního místa. Hanákům nevyšel vstup do zápasu a inkasovali gól. První patnáctiminutovka byla oťukávaná a na míči byli více hosté. V 16. minutě poslal do vedení Vyškov Kirschner. Ve 25. minutě byl Honza Silný blízko k vyrovnání, bohužel dvakrát nastřelil pouze golmana. Ve 31. minutě nebezpečná akce Vyškova. Přerovský získal míč na polovině soupeře a poslal na Kirschnera, Hanáci však v obraně spojili síly a míč od brány dostali. První výjezd sám na bránu hostí ukázal Steiner ve 37. minutě, zamiřil do rukavic golmana. Ve 39. minutě Vyškov rychle rozehrál a Kirschner šel sám na Šustra, ten výborným skluzem zmařil šanci. Jakoby do druhého poločasu nastoupil jiný tým domácích. Ve 48. minutě se David Steiner postavil k trestnému kopu, poslal míč do velkého vápna, kde zasáhl hráč hostí. Poté se k míči dostal Hromek, poslal po pravé straně centr do vápna, kde hlavičkou míč poslal těsně mimo branku kapitán David Čep. V 56. minutě se poprvé v drese Hanáků prosadil David Pavelka, konkrétně z 18ti metrů poslal míč do branky na 1:1. Rázem byla vidět obrovská chuť domácích. Vidět byl v 64. minutě Hromek, kdy těsně minul branku po centru Pavelky. V 68. minutě se Hanáci nedokázali smířit s verdiktem rozhodčího, kdy neuznal údajnou branku. Hanáci se dostali před prázdnou branku, golman hostí však míč asi dostal od brankové čáry dřív. V 75. minutě podruhé vyrazil Steiner přes hřiště sám a z 20ti metrů vystřelil a udal tak vedení domácím. Domácí výhru kontrolovali až do závěrečného hvizdu."

Komentář asistentů trenéra: D.Klimek: "Bohužel nám záčatek zápasu nevyšel podle našich představ. Nějakým způsobem jsme se na to chystali, ale nebyli jsme schopni soupeře přehrát. Po takové menší bouřce v kabině o poločase se náš výkon rapidně zlepšil. Hráči začali vyhrávat osobní souboje, začali jsme sbírat odražené balóny, dostávali jsme soupeře pod tlak a vyústěním bylo vstřelení vyrovnávací branky. A dalším soustavným tlakem na soupeře jsme zápas otočili. Konec utkání jsme dohráli zkušeně." I. Světlík:"Pro nás je tato výhra určitě psychická úleva. Před sebou máme ještě dva zápasy. Čeká nás derby v Otrokovicích a pokud kluci budou pracovat jako dnes druhý poločas, věřím že jsme schopni zápas v Otrokovicích zvládnout."

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).