Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci jdou v poháru dál, ale přes divizního nováčka to nebylo lehké

TJ SOKOL LANŽHOT - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:2 po prodloužení (0:0 (0:0))

Branky: 114. Dominik Krhut, 120. Martin Mlýnek

RozhodčíPopelák – Vejtasa, Kadlec

Diváků: 360

TJ Sokol LanžhotBartal R. – Dobšíček, Hílek, Weiss, Tóth, Šefčovič, Čambal, Bartal T., Rehák, Krejčíř, Mikůšek. Trenér: Milan Valachovič. 

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Dvořák, Jeleček (106. Marchuk) - Cupák, Okleštěk (61. Kovář) - Krhut, Berčík (91. Hirsch), Mlýnek - Silný. Trenér: Bronislav Červenka.

Hanáci v prvním kole národního poháru pod názvem MOL Cup nastoupili na půdě divizního nováčka z "Podluží", kterým je Lanžhot. Ten v předkole porazil také divizní Bzenec. Nadšení domácích a vidina pohárového posunu přinesla drama, přičemž penaltový rozstřel nakonec Hanáci nedopustili a v závěru prodloužení zvrátili postup na svou stranu.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Byl to hodně těžký zápas. Diváci viděli vyrovnané, bojovné utkání, které moc krásy nepobralo. Více než šance byly k vidění nepřesnosti. V základní hrací době si oba týmy vypracovaly pár příležitostí, skóre se ale nezměnilo a tak přišlo na řadu neobvyklé prodloužení. My jsme měli v nastavením čase více sil a nakonec protivníka zlomili dvěma trefami. Nejprve po standardní situaci dorazil balon do sítě pohotový Krhut, v závěru stvrdil po brejku náš postup Mlýnek. Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. V poháru jsem šetřil některé hráče, přesto budu muset kádr před sobotním utkáním ve Valašském Meziříčí trochu šetřit. Dva dny dáme klukům regenerační režim."
Zdroj: https://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/kromeriz-vydrela-postup-lanzhot-srazila-v-prodlouzeni-20180815.html

  • Reportáž se sportovního serveru onlajny.com je zde
  • Článek z regionalního serveru denik.cz včetně fotogalerie a rozhovorů s trenéry je zde
  • Podtsránka pro pohárovou soutěž je vedena zde