Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci doma zabrali a berou tři body

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ- FC VIKTORIA OTROKOVICE 3:2 (0:0)

Branky: 52. Silný Jan (pen.), 61. Krhut Dominik, 64. Neubert Martin - 63. Dobeš Jiří (pen.), 68. Slaný Jakub.

Rozhodčí: Kneisl Zdeněk - Gloser Jan, Kozubík Jiří. Delegát: Mikel Petr.

Diváků: 275

SK HS Kroměříž: Kofroň - Krhut, Matoušek, Budín, Jeleček - Okleštěk, Cupák - Blanař, Neubert (65. Zavadil), Elšík (77. Šmerda) - Silný. Připraveni Trochta - Dvořák, Vasiljev. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

FC Viktoria Otrokovice: Semanko – Jasenský, Škubník, Chwaszcz, Zábojník, Reteno, Pěnička, Dobeš,  Juráň, Slaný, Mlýnek. Trenér Marek Sedlák.

Další páteční podvečer a další zápas pod umělým osvětlením čekal diváky a aktéry na hřišti v Kroměříži. Tentokrát dorazila otrokovická Viktorka povzbuzená vybojovanou výhrou z minulého týdne proti kvalitní Líšni. Stejně tak domácím se minulou sobotu podařilo přivézt všechny body ze hřiště silného Prostějova, kde ale bohužel obdrželi karetní tresty Kovář s Hlochem, kteří tím pádem dnes chyběli. Hanáci poslední dva domácí zápasy prohráli, ale dnes už doma zabrali a naplno bodovali.

První poločas se odehrál za poměrně hustého a chladného deště, což mohlo mít na hráče obou celků negativní vliv, když se do spousty akcí vkrádala nepřesnost a těžší pohyb. Hosté se na Hanáky takticky připravili a vycházeli ze zajištěné defenzívy s pokusy přecházet do rychlých brejků. To potvrdil hned na začátku utkání Reteno Elekana Guy, který rychlou akci z pravé strany zakončoval, ale sám před Kofroněm střílel vedle. Domácí se snažili formou postupných útoků a byli více na míči, jejich šance se však rodily těžce. I tak zahrozili, a to dvakrát po centrech z pravé strany a nebezpečných hlavičkách. Největší šance domácích v první půli se zrodila po pěkné kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci se sám před Semankem ocitl Blanař, ale brankář rychlým vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil. Stejně tak gólem nedopadl ani rychlý kontr hostů, kdy po sérii rychlých přihrávek míč naštěstí uskočil do rukou brankáře Kofroně.

Druhá půle už byla svižnější a na hřišti ze začalo otevírat více prostorů. Zvláště po první brance, kterou vstřelil Silný z penalty nařízené za předchozí faul na Elšíka, který byl podražen při kličce a uvolňování se ke střele.  V 61.min. se po kombinaci dostal míč do vápna ke Krhutovi, který si po několika kličkách přehodil míč z pravé na levou a prudkou střelou pod břevno zvýšil vedení Hanáků na 2:0. Chvíli nato ale rozhodčí odpískal pokutový kop i pro hosty, který zkušený Jirka Dobeš bezpečně proměnil a utkání se začalo více dramatizovat. Hanáci ale rychle získali zpět dvoubrankové vedení, když si u lajny pohrál se dvěma protihráči Blanař a předložil výborný míč do vápna, kde jej uklidil do sítě nabíhající Neubert. Domácí ani poté nezalezli do obrany, nadále útočili a při zvýšené útočné snaze hostů se hra rychle přelévala na obě strany. Hanáci zahrozili také ze dvou volných přímých kopů, při kterých se vytáhl brankář Semanko a kvalitní střely Jelečka a Silného přes zeď vyrážel vždy u tyče na roh. Hosté zase zahrozili po centru ze standardní situace a ve vápně Hanáků byl pořádný závar. Hostům se nakonec podařilo snížit, když si na kolmou přihrávku zaběhl Slaný a špičkou kopačky krásným obloučkem překonal Kofroně. Do již hodně otevřené obrany hostů se pak řítil Silný, který běžel od půlky hřiště sám na Semanka, ale po obstřelu trefil jen tyč. Další branka už nepadla a tak divácky velmi zajímavý, rušný a na branky bohatý druhý poločas skončil a tím i celý zápas s vítěznou příchutí pro domácí.

Komentář domácího trenéra Ivo Světlíka: "S výsledkem i body jsem samozřejmě spokojený, ale mrzí mě, že jsme díky lehkovážnosti a nepozornosti po vstřelené brance dvakrát přišli o dvougólový náskok. O těsné vedení jsme se strachovali až do konce. Stejně tak škoda, že jsme nepřidali čtvrtý gól a zápas nerozhodli dřív. Jinak Otrokovice podle mě patří mnohem výš, než kde se aktuálně nachází. U nás předvedli dobrý a bojovný výkon."

Komentář hostujícího trenéra Marka Sedláka: "Mužstvo odehrálo v Kroměříži dobrý zápas, remíza by byla zaslouženější, fotbal se ale hraje na góly a soupeř byl produktivnější. Navíc nejlepší střelec Viktorie Didier Kavumbagu řeší víza, proto mužstvu v derby citelně chyběl. V posledních utkáních dával góly, byl pro naši hru hodně platný, proto jsme museli sestavu seskládat jinak. Škoda neproměněné tutovky Reteno Elekana, který šel hned zkraje zápasu sám na Kofroně, ale v samostatném úniku mířil těsně vedle. Byl to rozhodující moment, pokud by Reteno šanci proměnil, zápas by se vyvíjel jinak, projevila se však jeho nezkušenost
. Jinak soupeř do toho šel ve druhé půli víc a hlavně první gól naklonil zápas na jeho stranu."