Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci "dobili" Vrchovinu

SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:3 (0:2)

Branky: 61. Duba Tomáš - 28. Vícha Ondřej (vl.), 32. Silný Jan, 83. Matoušek Tomáš

ČK: 79. Skalník Kamil (po 2.ŽK)

Rozhodčí: Tomanec Josef - Pfeifer Michal, Marek Daniel. Delegát: Boček Vladimír.

Diváků: 315

SFK Vrchovina: Šmída – Vícha (38. Skalník Kamil), Smetana, Batelka, Vašíček (88. Duda) – Švanda (46. Chloupek), Wolker (38. Skalník Michal), Michal, Svoboda (88. Matulka), Zbytovský – Duba
. Trenér: Rcihard Zeman.

SK HS KroměřížKofroň – Šmerda (60. Berčík), Zavadil, Hloch, Jeleček - Matoušek - Mlčoch, Cupák, Machálek (91. Chytil) - Kovář (74. Fládr), Silný (92. Cikryt).
Připraveni: Benedikt – Marchuk
Trenér: Bronislav Červenka.

Hanáci vezou z horké půdy Vrchoviny první venkovní body a výhru nové sezóny MSFL. Skóre zápasu otevřel vlastní brankou domácí Vícha, který hlavou po rohovém kopu až neuvěřitelně nasměroval míč do vlastní sítě. Krátce nato měl ve 30. minutě velkou šanci Kovář, ale trefil břevno. Hned o dvě minuty později ale vstřelil druhou branku hostů Silný, když si na hranici šestnáctky po postupném útoku zpracoval míč a technickou střelou placírkou krásně překonal Šmídu. Těžký moment přežili Hanáci ve 41.minutě, kdy domácí netrefili poloprázdnou branku a hosty zachránilo břevno. Jinak ale byli Hanáci první půli lepším celkem.

Do druhé půle vstoupila lépe Vrchovina a hned ve 48.minutě zachránil hosty po závaru na brankové čáře Kofroň. Domácí tlak byl odměněn brankou na 1:2, kterou po rohovém kopu z pozice na zadní tyči vstřelil Duba. To však bylo ze strany domácích vše, navíc v 83.minutě zakončil rychlý brejk kapitán hostů Matoušek a prakticky tak rozhodl o vítězi zápasu. To už bylo v době, kdy domácí dohrávali v deseti po vyloučení Kamila Skalníka, který obdržel druhou žlutou kartu. Na konečném skóre už nic nezměnila ani šance Duby, kterou zneškodnil výborný Kofroň.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: "Věděl jsem, že to bude obrovsky těžký zápas. Bylo by špatné, kdybychom neuhráli body. Nakonec jsme to zvládli, ale byl to boj. Byl to emotivní zápas. Od první do poslední minuty tam panovalo nepřátelské prostředí. Už to tady zažily i jiné týmy, ale tolik vulgarit a takový tlak na rozhodčího a na všechny hráče jsem neviděl. Hrůza

. Jinak první půle byla z naší strany velmi dobrá. Ukázali jsme fotbalové věci, dali dva góly a měli tam další slušné momenty a zápas měli vcelku pod kontrolou. Ve druhém poločase jsme se nechali zbytečně zatlačit. Domácí hráli hodně nahoru a agresivně. Byl to samý souboj a soupeř se dostával k odraženým balonům. Vrchovina zahrávala několik rohových kopů, měla převahu a pár závarů, které jsme ale přestáli.